Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Dotaz EN verze

08. úno 2024 20:43 - 08. úno 2024 21:00 #149149
Dotaz EN verze od odvec
Uživatel
Zdarec, pokud provedu analýzu rychlosti webu na PageSpeed Insights, vypisuje se mi stále  URL: /en
Jak mohu upravit aby to  nevypisovalo pro en verzi. To stejné když generuji sitemapu v první řadě to generuje stránky en s prioritou 1 a poté cz s prioritou 0,8.
Předem děkuji za radu

09. úno 2024 19:44 #149153
Odpověď od Cony
Moderátor
A jsou to vícejazyčné stránky a angličtina je jako výchozí jazyk? Pokud ano, tak v pluginu Jazykový filtr zapněte možnost "Odstanit kód jazyka z URL". Jinak moc dotazu nerozumím.

15. úno 2024 11:20 - 15. úno 2024 11:22 #149181
Odpověď od odvec
Uživatel
Děkuji Vám za odpověď, 
ano, jsou to vícejazyčné stránky a to čeština/angličtina. Výchozí jazyk je nastaven jako čeština. 
Koukal jsem do nastavení dle vašeho doporučení, a v jazykovém filtru je zapnutá možnost  " Odstranit kód jazyka z URL".
Napadá Vás v čem jiném by mohl být problém ?
Děkuji 
Přílohy:

15. úno 2024 15:49 #149183
Odpověď od Cony
Moderátor
Pokud jsem to tedy správně pochopil, tak jde o to, že když do PagesSpeed Insights nastavíte adresu www.example.com , tak Vám vyjedou statistiky pro www.example.com/en ? Pak bych tipl, že za to může to nastavení "Jazyk nových uživatelů - Nastavení prohlížeče". Předpokládám, že PageSpeed Insights si web otevře s nastavením, že používá angličtinu, a Joomla je pak přesměruje na anglickou verzi. Zkuste to nastavení změnit na "Jazyk stránek" a mělo by to začít fungovat.

Sitemap nevím kde a jak generujete, ale mohl by to být ten stejný problém.

15. úno 2024 19:18 #149184
Odpověď od odvec
Uživatel
Ano pochopil jste to správně.
Moc vám děkuji za radu.
Provedl jsem změnu nastavení "Jazyk nových uživatelů" jak jste doporučil a nyní už PagesSpeed Insights pracuje s českou adresou.
Ještě jednou Vám děkuji.
Mám již toto nastavení  stále nechat na "Jazyk stránek", nebo po změření výkonu české verze v  PagesSpeed Insights opět změnit na "Nastavení prohlížeče".  

15. úno 2024 22:51 #149186
Odpověď od Cony
Moderátor
Záleží na Vás. Při nastavení "Jazyk stránek" se web všem novým návštěvníkům (kteří se ještě nepřepnuli do angličtiny) zobrazí web česky. A oni musí aktivně kliknout na přepínač jazyků a přepnout se do angličtiny. 
Při nastavení "Nastavení prohlížeče" se Joomla pokusí zjistit preferovaný jazyk uživatele z nastavení jeho prohlížeče, a pokud najde jazyk, který je v ní nadefinován, tak uživatele na tu jazykovou variantu rovnou přesměruje.

Powered by Fórum