Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Cassiopeia - nové pozice.

01. pro 2023 01:05 #148918
Odpověď od H13
Admin
Nevím, jestli jsi to pořádně přečetl, ale jedná se o 5 nových pozic (pár řádků kódu), které ve výsledku neovlivní:

- ani rychlost načítání
- ani zpětnou kompatibilitu
- ani nic jiného jako jsou parametry, a pod.

A jak se píše v úvodním příspěvku, nejde o ego jednotlivce, jde o celkem běžný požadavek více uživatelů, jako příklad je uvedeno, že se toto hojně využívá na hlavních stránkách, které na rozdíl od vedlejších, jsou stavěny především z modulů.

Cílem je, nemuset přepisovat index.php (u stylů je to v podstatě jedno, protože se běžně pomocí user.css přepisuje). Tedy, tady je spíš problematické to index.php, kvůli kterému by se toto dělalo.

Pokud by takový PR vznikl, máš samozřejmě právo v diskuzi pod ním napsat důvody proti této změně. Ovšem, předem upozorňuji na to, že by jsi měl určitě vymyslet nějaký technický a faktický argument, předpokládám, že argument typu "Já to tam nechci" nebude zrovna silný argument.

 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

01. pro 2023 13:26 #148920
Odpověď od Cony
Moderátor
Honzo, technicky to problém, asi není, i když drobná zátěž na výkon sice ano, ale asi nevýznamná. Spíš mi přijde že je to uživatelsky nepřehledné, prostě moc pozic a vyznej se v tom :) Znáš to, je to stejné jako když přijdeš do restaurace, kde maj na menu 4 jídla - vždy si rychle vybereš a když přijdeš někam, kde maj 50 jídel, tak na to koukáš hodinu a přemýšlíš co by sis dal :)

14. pro 2023 11:48 #148954
Odpověď od David Zirhut
Admin
Přispěji konkrétním podnětem na původní Honzův post.
Byl bych pro přidání pozice vpravo vedle loga - příklad je ve Frantově čánku:
www.joomlaportal.cz/novinky/730-cassiope...zic-pro-moduly-dil-2
pozice je pojmenovaná cart jenom bych viděl rozumné ji pojmenovat jinak (protože přeci jen cart je pro specifické určení pro eshopy, ale využití může mít různé).
Třeba brand-right (jakkoli mi to nepřijde optimální, ale nic lepšího jsem nevymyslel)

14. pro 2023 16:38 #148956
Odpověď od H13
Admin
Ta vrchní část u Cassiopei je celkem nešťastná, včetně loga, takže většinou logo vypnu a do pozice topbar pak postupně vedle sebe dám:

- custom module - logo s vlastním html
- menu
- pak v mém případě 5 Phoca Cart modulů:



a celej řádek pak pomocí flexboxu rozdělím na jednotlivé části:


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum