Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Recenze hostingu Hostime.cz

24. lis 2023 18:11 - 26. lis 2023 18:09 #148883
Ahoj,

nedávno jsem dostal možnost otestovat hosting od hostime.cz pro testování Joomly 5 a Phoca rozšíření. Včera jsme s core vývojáři diskutovali na téma Joomly 5 a já jim potřeboval ukázat demo nějakých vlastností v Joomle 5 a tedy se mi hodila testovací doména.

Jak běžně pracuji?

Vše si v podstatě připravím na localhostu a když je vše hotovo, přesouvám na hosting. Takový postup může na některých serverech být problém (nastavení, vlastnictví  a práva souborů, atd.).

Testovací stránka, o které se bavíme, je phoca.hostime.cz

- je to Joomla 5, PHP 8.2, MariaDB 10.11 - tedy, vše splňuje požadavky pro fungování Joomly 5
- k dispozici mám údaje pro FTPS, sFTP, SQL (phpMyAdmin), WebCron

FTP:

1) Přesun dat na hosting pomocí FTPS ... vše OK
2) Žádny problém s právy nebo vlastnictvím ... vše OK

Databáze:

1) Import dat pomocí phpMyAdmin - importovány všechny tabulky Joomly ... vše OK ✅

Administrace:

1) Ukládání konfigurace (configuration.php) bez problémů ... vše OK ✅
2) Zkouška nahrávání a práce se soubory ... vše OK ✅
3) Zkouška vytváření většího počtu náhledů pro galerii ... vše OK ✅
4) Posílání emailů bez jakéhokoliv nastavení (PHP Mail) ... vše OK ✅

Závěr:

Mile mě překvapilo, že jsem při importu souborů a dat do databáze nenarazil na žádný problém, který bych musel nějak zvlášť řešit. Nenarazil jsem na žádné nemilé překvapení (např. se stává, že na některých hostinzích není zapnuta podpora WEBP pro GD a jiné zvlášnosti). Server je svižný, práce je tedy pohodlná. [/color]

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

27. lis 2023 21:00 #148895
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Já mám na tomto hostingu 99% svých projektů a používám ho už dlouhé roky.
Bez jediného problému. Pokud už bylo potřeba něco řešit - podpora je nadstandardní, reakce velmi rychlá, ochotná, vždy vyřešeno ještě ten den.
Cena a výkon tohoto hostingu je super. Mohu jen doporučit.

28. lis 2023 16:35 #148897
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Nemohu moc posoudit české hostingy, již 7 let používám vlastní servery umístěné v Německu, kde si administraci serveru dělám sám.
Současně ale používám ještě 12 let servery na ZCOMu a tam je vše také nadstandardní, zavolám v noci klukům na podporu a upraví na počkání.
Přístup přes SSH klíč, napojení na gitlab, vlastní SH scripty pro práci s PHP soubory, dynamická změna parametrů serverů (RAM, disky...)

Obecně jsem nad českými hostingy zlomil hůl od doby co mi gigaserver změnil bez upozornění verzi PHP a weby přestaly fungovat nebo co jiný hosting přesunul weby na nový server a zapoměl na crony a automatické generování SSL certifikátů.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum