Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Deprecated: Joomla - Joomla 3.10.12 po přechodu na PHP 8.1

03. lis 2023 13:45 #148809
Dobrý den,
mám web v Joomla 3.10.12. Poskytovatel serveru přešel na PHP 8.1 a na webu se mi objevily následující chybové hlášky:

Deprecated: Joomla\Input\Input implements the Serializable interface, which is deprecated. Implement __serialize() and __unserialize() instead (or in addition, if support for old PHP versions is necessary) in /home/workplace/sekce-gr/public_html/zaniklekrajiny/libraries/vendor/joomla/input/src/ on line 41

Deprecated: Return type of Joomla\Input\Input::count() should either be compatible with Countable::count(): int, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/workplace/sekce-gr/public_html/zaniklekrajiny/libraries/vendor/joomla/input/src/ on line 170

Deprecated: Joomla\CMS\Input\Input implements the Serializable interface, which is deprecated. Implement __serialize() and __unserialize() instead (or in addition, if support for old PHP versions is necessary) in /home/workplace/sekce-gr/public_html/zaniklekrajiny/libraries/src/Input/ on line 31

Deprecated: Joomla\CMS\Input\Cookie implements the Serializable interface, which is deprecated. Implement __serialize() and __unserialize() instead (or in addition, if support for old PHP versions is necessary) in /home/workplace/sekce-gr/public_html/zaniklekrajiny/libraries/src/Input/ on line 21

Deprecated: str_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/workplace/sekce-gr/public_html/zaniklekrajiny/libraries/src/Uri/ on line 
141

Web je zde: 
Na tom samém serveru mi běží web pod stejnou verzí Joomla, a tam se chyba neobjevila: 

Nevíte někdo prosím, jak chybové hlášky odstranit?

Děkuji.
Miroslav Čábelka

03. lis 2023 17:10 #148811
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
Myslím že se obecně radilo zůstat s Joomlou3 na verzi 7.4. A hosting to mění jen tak ?  

03. lis 2023 21:47 #148813
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

A hosting to mění jen tak ?  

Tohle mi udělal gigaserver jen tak - bez upozornění změnil verzi PHP a web klienta z irska přestal fungovat
jen tak
už u nich nejsem

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

04. lis 2023 16:47 #148815
Odpověď od Cony
Moderátor
Deprecated není chybová hláška, je to upozornění na to, že nějaká funkce nebude v příští verzi PHP podporována. Pokud to jsou jen chyby Deprecated, jednoduše si v globálním nastavení Joomly vypněte hlášení chyb. To je ostatně záhodno mít nastaveno na všech živých webech.

15. lis 2023 22:19 #148846
Odpověď od Miroslav Čábelka
Uživatel
Dobrý den,
ano také jsem neměl možnost zůstat u staré verze PHP 7.4. Poskytovatel prostě přešel na PHP 8.1.
Děkuji za pomoc a omlouvám se za blbý dotaz. Neuvědomil jsem si, že stačí vypnout chybové hlášky. :-)
M.Č.

Powered by Fórum