Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak docílit toho, aby menu bylo svislé a ne horizontální

16. úno 2023 17:32 #147853
Jak docílit toho, aby menu bylo svislé a ne horizontální od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Nikde nemohu najít žádné přepnutí nebo nastavení, že má být menu seřazené svisle. Modul pro menu takové nastavení nemá. Možná se tam vpisují nějaké značky, ale to tedy nevím jaké. Mám Joomla 4 a myslím, že v Joomla 3 to tam bylo, že se nastavilo, zda to má být svisle nebo vodorovně. 
Takže když dám menu, mám položky vedle sebe a ještě nalepené na sebe bez mezery. 
Poradíte někdo, jak udělat, aby byly pod sebou? 
 

16. úno 2023 18:28 #147855
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
podle typu šablony je možné přidat k modulu třídu css a položky menu se samy zarovnají pod sebe.
další úpravy jsou nutné v css

takže si nastudujte jakou používáte šablonu a jestli už nejsou definované třídy v ní
pak vám taky pomůže dokumentace s bootstrap, kde jsou taky nějaké vysvětlivky
a pak základní informace o css

Pokud pořád platí že děláte weby jen pro kamarádku (== bezpatně), určitě ocení že si vylepšujete vzdělání :)
no a až přijde platící klient, jako když najdete (říkávala moje babička).

www.joomlart.com/t4-framework
getbootstrap.com/docs/5.2/components/navs-tabs/
css-tricks.com

 

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

16. úno 2023 19:32 #147858
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Děkuji, podařilo se.
 

13. bře 2023 11:24 - 13. bře 2023 11:29 #148077
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Velmi prosím, jestli byste mi mohli poradit, co mám přesně napsat do které kolonky v pokročilém nastavení modulu, aby se položky v menu zobrazovaly pod sebou.
Už jsem to kdysi někde zjistila, ale předělala jsem web a začala od znova a již si to nepamatuji. V Joomla 3 stačilo uvést, zda je menu horizontální nebo vertikální, v Joomla 4 si s tím neumím poradit, ať dělám, co dělám.

Vím, že by stačilo jen do jedné z kolonek ve formuláři pokročilého nastavení modulu napsat jeden výraz. Ale nevím, jak ho přesně napsat a do které kolonky.
Prosím poradíte?

Prosím neodkazovat na nějaké stránky, kde jsou vysvětlovány nějaké kódy, to já opravdu nezvládám pochopit.

Předem velmi děkuji

P.S. chtěla jsem sem přidat i obrázek, ale nejde to, je asi nějaké velké omezení pro velikost nebo co. 
 
Přílohy:

13. bře 2023 12:09 - 13. bře 2023 12:09 #148078
Odpověď od Cufe
Admin
Paní Natašo, píše se to do pole Přípona třídy modulu. Ale "to" je různé dle šablony. Snažně Vás prosím, když budete potřebovat pomoci, začněte tím, že zde uveřejníte URL webu, v němž máte ten problém (je to základ), snadněji se nám Vám pak bude pomáhat.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

13. bře 2023 16:56 #148079
Odpověď od Cony
Moderátor
Případně se podívejte do políčka "Rozvržení". Opět podle šablony zde může být volba pro vertikální zobrazení.

Powered by Fórum