Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Phoca Cart

28. lis 2022 07:31 #147367
Phoca Cart od Hugocz
Začátečník
Protože jsem byl ve vlákně Virtuemart upozorňován na režim katalog u Phoca Cart, zeptám se na něj tady. V dokumentaci jsem se o režimu katalog nic nedočetl. V už proběhlých diskuzích na Phoca Cart jsem se dočetl jen to, že u produktu v části zveřejnění mám vybrat typ produktu jako "Cena na vyžádání". Tím se u produktu nezobrazí nákupní košík. To je všechno? To je celý katalogový režim? Co když třeba nechci zobrazit ani cenu (kterou budu stanovovat až po vyžádání :-) ), je to možné? 

28. lis 2022 14:03 #147368
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Ještě koukněte - čtvrtá záložka Uživatelé - cca uprostřed sekce Možnosti Katalogu - vybrat nastavení Zobrazit cenu a Tlačítko Do košíku.

28. lis 2022 14:03 #147369
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

je potřeba si uvědomit, že v podstatě neexistuje jasná hranice mezi eshopem a katalogem. Nebylo by chytré udělat dva typy a přepínat mezi nimi, protože jak píšeš, něco chceš zobrazit a něco ne, atd. A to je různé pro každý eshop/katalog. Tedy neexistuje jeden jediný parametr pro přepnutí mezi katalogem a eshopem, protože by prostě nedával smysl.

Je potřeba se tedy věnovat každé vlastnosti zvlášť. Ty hlavní jsou pod hlavičkou "Možnosti katalogu"



1) Nemožnost přidat zboží do košíku

Nejvhodnějším nástrojem pro toto je nastavit produktu, že je na vyžádání



Tím pádem je možné mít zboží na eshopu jak v režimu katalog tak v režimu eshopu

A existují i další varianty. Např. skrýt tlačítko "Do košíku", když není produkt na skladě nebo má nulovou cenu



2) Nezobrazení ceny

Opět, zde existuje více možnosti, např. parametr Zobrazit cenu:



Ta se nemusí zobrazovat nikde nebo na základě přístupu nebo skupiny zákazníků

Pokud je cena nula, dá se změnit jak štítek pro cenu tak cena samotná:



Například se štítku i ceně dá hodnota jako prázdná mezera a tím pádem se při nulové ceně nic nezobrazí. To je zase vhodné, pokud chci u některých produktů cenu zobrazit a u některých ne (např. u těch nulových).

Takto to funguje třeba zde: vinodocekal.cz/nabidka-vin


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

29. lis 2022 06:42 #147370
Odpověď od Hugocz
Začátečník
No jo, tady je zakopaný pes. Já jsem na žádné možnosti katalogu nenarazil, protože v hlavním panelu Phoca Cart žádné  "uživatele" nemám. Ani když si administraci joomly přepnu na angličtinu, tak žádní "users" k dispozici nejsou. Pro jistotu jsem se koukl do uživatelů Joomly, ale tam zase od Phoca Cart není nic přidáno. Takže kde vezmu uživatele v Phoca Cart? Mám ještě něco doinstalovat? Mám J4, PhocaCart 4.0.5. (com_phocacart_v4.0.5.zip) a PhocaCart Modules (pkg_phocacart_modules_v4.0.4.zip). A samozřejmě češtinu od Bong. Demodata jsem neinstaloval.

29. lis 2022 14:26 #147371
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, možná to bude tím, že jsi před tím zkoušel komponenty, které mají v nastavení chaos a ukládají ho na všech možných místech.

Phoca Cart je standardní Joomla rozšíření, a jako každé standardní rozšíření používá pro ukládání nastavení Joomla "com_config" komponentu.

Tedy - Joomla administrace - Components - Phoca Cart - Control Panel - Options




Tab Users



Sekce Catalog Options




Jinak doporučuji doinstalovat do Joomly plugin: Phoca Filter Options System plugin , který umožňuje filtrovat parametry - nejen v Phoca Cart



Tím se výrazně urychlí práce v nastavení.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

29. lis 2022 16:57 #147372
Odpověď od Hugocz
Začátečník
Ano. Já jsem věděl, že jsem udělal nějakou školáckou chybu. V těchto nastaveních (v případě Phoca Cart) jsem vůbec nebyl. Takže zpátky na stromy a znovu a lépe. Díky. 

Powered by Fórum