Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Chyby pri upgradu z J3 na J4

29. čvn 2022 12:39 #146602
Odpověď od Petr
Začátečník
Ještě poslední věc která by mohla pomoct je při obnově v kickstartu změnit prefix tabulek.

29. čvn 2022 14:01 #146603
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
To me nenapadlo. Vyzkousim.

29. čvn 2022 14:41 - 29. čvn 2022 14:41 #146604
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak i po zmene prefixu porad ta sama chyba:
Code:
JInstaller: :Instalace: Chyba SQL Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY' uz nevim, co s tim
 

29. čvn 2022 19:05 #146606
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak se to zda neresitelny. Existuje nejaky free rozsireni nebo nejaka jednoducha metoda pro J3, ktera umi exportovat/importovat polozky menu, kategorii a clanky a zachovat ID? J2XML uz neumi polozky menu.

30. čvn 2022 06:12 - 30. čvn 2022 06:23 #146609
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Existuje nejaky free rozsireni nebo nejaka jednoducha metoda pro J3, ktera umi exportovat/importovat polozky menu, kategorii a clanky a zachovat ID?

Nevím o tom.
Kdysi jsem používal J2XML, ale po zkušenostech s multilanguage jsem nakonec použil naše aplikace - pro export článků EasyFeeder, pro import článků - Import článků z XML.
Jenže pokud jsem chtěl zachovat všechny vazby a tabulky nakonec nejlepší bylo použít JMigrator.

Jak říkala moje babička - zadarmo je někdy dražší než za peníze. Kolik hodin že už jste nad tím strávil zbytečně? To už jste mohl mít tu aplikace se všemi addony, ne? :)

Za mě:
- koupit aplikaci
- připravit vývojovou doménu na serveru
- nastavit aplikaci včetně napojení na produkční web a vývoj
- provést upgrade

Minule mi to trvalo max. 2 hodiny včetně zakoupení. A co Vám?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

30. čvn 2022 07:34 #146611
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Tak hodin jsem tim stravil opravdu hodne. Vzhledem k tomu, ze jsme neziskovka, ktera nema dotace, na webu se nic neprodava, jinde taky ne, tak pro tyto problemy hledam free reseni. Jako ostatne vzdy predtim. Ne vsichni maji vydelecne weby nebo firmy.
J2XML jsem vcera zkusil, nezachova ID, i kdyz to nabizi. Je smutny, ze se Joomla opet vraci k problemum s upgrady, jako to mela driv, snad pred 10-15 lety. Tento problem totiz neresim sam, jsou toho plny fora. Jeste vic smutny je, ze neni schopna ani nabidnout obycejny export polozek, abych si udelal cistou instalaci J3 a prenesl do ni obsah a pak zkusil na ciste instalaci upgrade na J4, ktery Joomla sama nazyva jako mini.  

Powered by Fórum