Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Chyby pri upgradu z J3 na J4

29. čvn 2022 09:43 #146596
Chyby pri upgradu z J3 na J4 od radek
Zkušený uživatel
Ahoj,

nevite nekdo, jak resit upgrade z j3 na j4, kdyz web i po asi dvacatem pokusu o upgrade hlasi porad dokola stjenou chybu a po upgradu na j4 nefunguje spravne? Zejmena admin menu je spatny, nejdou clanky atd. Chybu po instalaci to hazi tuhle:
Code:
 JInstaller: :Instalace: Chyba SQL Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

po dalsim pokusu o napravu se dostanu k teto chybe:
Code:
 500 Unknown column 'fp.featured_up' in 'field list'.

odinstaloval jsem uz skoro vsechna rozsireni tretich stran a porad dokola mam tu chybu. Uz nevim, co s tim. Po netu jsem hledal reseni, ale nenasel. Nic pro me nefunguje. Je to zatim jediny web z cca 4, co jsem si upgradoval, ktery dela chyby.

Dik za tipy.

29. čvn 2022 10:20 - 29. čvn 2022 10:22 #146597
Odpověď od Petr
Začátečník
Ahoj,
po obnovení J3, před upgradem na J4 vyprázdni veškeré cache a historii v prohlížeči, popř. na lokále restartuj i Apache a Mysqlko.
Nevím proč ale taky jsem se s tím vcelku na lokále natrápil.

29. čvn 2022 10:26 #146598
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
To jsem vsechno delal. Chyba je porad ta sama. Uz me to docela stve. Ted jsem odinstaloval skoro vse, co nepatri do Joomly a chyba je tam porad ta sama. Neco bude nekde podelany, ale netusim kde. Ty navody z netu mne nefunguji vubec. 

Chtel jsem uz zkusit J2XMl, ale on jeste na J4 neni hotovy.

29. čvn 2022 11:56 #146599
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

500 Unknown column 'fp.featured_up' in 'field list'.

Zaměřil bych se na tohle, vypadá to že na J3 je sloupec který není na J4

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

29. čvn 2022 12:01 #146600
Odpověď od Petr
Začátečník
Ano, zůstane tam staré schéma databáze. Teoerticky je tady možnost se prokliknout na Správu db, link níže, menu tam totiž po té chybě funguje dost omezeně
administrator/index.php?option=com_installer&view=database

Ale u mně byl výsledek ještě horší, db se sice přehrála na aktuálni ale administrace přestala fungovat úplně, zmizely veškeré tlačítka, např. i pro reinstalaci souborů jádra.
 

29. čvn 2022 12:09 - 29. čvn 2022 12:16 #146601
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
To jsem delal, ale po spusteni te opravy databaze nebo jak se to tam nazyva, zmizelo kompletne cely admin menu.

Musim mit neco podelany na te joomle. Ted jsem odinstaloval kompletne vsechno, co nepatri k Joomle a porad dokola stejna chyba. 
Code:
JInstaller: :Instalace: Chyba SQL Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

Powered by Fórum