Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Převod Wordpress na Joomlu 4

29. kvě 2022 12:25 - 29. kvě 2022 12:29 #146410
Ahoj,

dostal jsem se k jednomu projektu, který byl převeden z Wordpressu 6 na Joomlu 4. Takto to dopadlo z hlediska Lighthouse:



Vše bez nějaké speciální úpravy (kromě jedné malé změny "aria-label" atributu - viz: www.joomlaportal.cz/forum/hlavni-diskuze...z-titulku-lighthouse

Řekl bych, že to je jeden z dalších mnoha důvodů, proč pomale přecházet z Joomly 3 na Joomlu 4.
 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

29. kvě 2022 14:41 #146412
Odpověď od Linelabcz
Admin
Naprostý souhlas, Joomla 4 je opravdu zcela jinde než Joomla 3 viz score bez použitá cache. Pro migrace Wordpress na Joomla 4 je nějaký nástroj, který můžeš doporučit?


29. kvě 2022 14:54 #146413
Odpověď od H13
Admin
Já nemigroval, postavil jsem to od začátku jako kopii předchozího projektu. Šlo o jednoduchou stránku (Joomla, Phoca Gallery, Phoca Gallery Plugin, Phoca Particles modul, n3t Cookie consent plugin, čeština od Bonga, ...)

Původní myšlenka postavit jednoduchej web na jednoduchým systému Wordpress a myslet si, že vše bude skvělé, vyvrátila základní instalace Joomly. Bez jakýkoliv speciálních úprav mnohem lepší výsledky. I mě samotného to překvapilo, že nebyla pro tak dobré výsledky potřeba nějaká zvláštní úprava, atd.

 

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

29. kvě 2022 15:08 #146414
Odpověď od H13
Admin
Následující může být spekulativní, ale od té doby, co se Joomlaportal.cz převedl na Joomlu 4, se mi při vyhledávání na Google zobrazují výsledky z Joomlaportalu mnohem výše než dříve. To by možná stálo také za analýzu.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum