Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vícejazyčné stránky (Joomla 4.0.4, šablona Yootheme)

14. pro 2021 17:50 - 14. pro 2021 17:54 #145298
Odpověď od Petr Kraus
Začátečník
Až budu mít trochu času, pokusím se web znovu nainstalovat a postupovat podle vašich rad. Hotové články tam už nějak naimportuji. Myslím, že stojí za to zjistit, kde jsem dělal chybu a pořádně se to naučit.

Zprovoznění vícejazyčného webu mi připadá poněkud kostrbaté. Je to zřejmě daň za to, že se Joomla nestavěla hned od začátku jako vícejazyčný redakční systém. Ale budiž. Je to jen drobný problém ve srovnání s tím, co přináší. Důležitý je výsledek.

Je škoda, že na joomla.org zůstalo několik totálně nesmyslných starých návodů, jako třeba zkopírovat šablonu apod. Zkusil jsem to a během kopírování celý systém spadnul. Naštěstí se mi to podařilo zásahem do databáze a ručním smazáním kopie šablony opravit.

Zatím dík, Petr

PS: Jak se vám líbí web a jeho vzhled? Nebojte se kritizovat 😉O některých chybách vím, jako třeba o chybném odkazu pod ikonou webu ...

14. pro 2021 18:10 #145299
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Petr Kraus

14. pro 2021 18:24 #145301
Odpověď od Petr Kraus
Začátečník
Opraven link v článku OUR GREAT JOURNEYS. Dík

14. pro 2021 19:07 #145302
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Neopraveno :)

Máte ty jazyky totál blbě, proč je jako hlavní angličtina (== nemá jazyk v URL) a čeština má v URL přídavek cs?
Nemá to být obráceně?
Proč když zvolím jazyk a pak kliknu na logo tak je 404 (ve všech jazycích) ?

Prosím zkontrolujte si to po sobě...

Například tím že si vygenerujete sitemapu a tu prokliknete, napojíte na GSC, necháte projet nějakou kontrolou...
Aktuálně je nyní web již zaindexován se všema chybama - to se mělo odladit před spuštěním.

bikeparadise.cz/robots.txt
Kde jsou odkazy na sitemapy v různých jazycích?
Zase je super, že tam ten robot vůbec je...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

15. pro 2021 11:53 - 15. pro 2021 12:06 #145316
Odpověď od Petr Kraus
Začátečník
Už vím, kde jsem udělal chybu:
ve skrytém menu jsem označil položku jako hlavní a pak už se toho nelze v administrativní čísti lehce zbavit bez vytvoření další položky apod. 'Stav jazyků' potom hlásí, že položka výchozí stránky, která má nastaven jazyk 'Vše' by neměla být zveřejněna. Jenže hlavní položku nabídky už nelze zneveřejnit a nelze ji ani smazat. Systém sice funguje, ale chyba ve 'Stavu jazyků' pořád je.

Taková hlášení nemám rád a snažil jsem se to nějak vyřešit. Jenže jsem se do toho zamotal, smazal českou nabídku a vytvořil ji znovu - proto není český obsah jako výchozí a k tomu se objevily další chyby, na které upozorňujete.

Přitom to lze snadno napravit - jako nejjednodušší se mi jeví přepsat položku home v příslušném řádku tabulky ?_menu přímo v databázi. Řádek lze rychle najít podle ID v seznamu položek nabídky. To jsem sice na starém diskutovaném webu udělal, ale chyby vzniklé smazáním české nabídky vytvořením nové zůstaly.

V podstatě nepotřebné menu, které slouží vlastně jen k obejití kontroly, se mi jeví jako nepříjemný nedostatek Joomly, jehož následkem je bloudění uživatelů při instalaci vícejazyčných webů, kteří hledají návody na různých fórech, z nichž některé jsou naprosto nesmyslné, přestože 'nějak' fungují.

Děkuji za připomínky díky kterým se mi podařilo problém zdárně vyřešit. Teď už mi zbývá jen testovací web naplnit původním obsahem a přesunout ho na správné místo.
Přílohy:

15. pro 2021 12:03 #145317
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No to co píšete se mi silně nezdá...
Zvlášť díky také těm nestandardním zásahům do DB.

ve skrytém menu jsem označil položku jako hlavní a pak už se toho nelze zbavit.


Ano tak to má být - položka Home, označená jako hlavní, jazyky vše a povolena a v menu Skryté.
To co píšete je dle mne nesmysl a vůbec není nutné jít někam do DB a něco upravovat.

Zkuste to ještě jednou

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum