Přihlásit se

ochrana emailu a tel. čísla proti spambotům

14. zář 2021 14:56 #144809
Ahojte, prozkoumávám novou Joomla! 4.0.2 a narazil jsme na jednu věc. U předchozích instancí 3.x.x jsem pro ochranu emailů a tel. čísel používal Email protector . Teď zjišťuji na jejich stránkách, že snad ani nebude tento plugin dál podporován pro Joomla! 4.x, žeprej je tato verze dostatečně bezpečná. Víte někdo jestli musím něco někde zapnout u 4.x, aby byly emaily a telefony chránění proti spamboty?
Díky

15. zář 2021 00:26 #144810
Odpověď od Cony
Abych se přiznal, ten plugin neznám / nevyužívám. V Joomle 4 se opravdu změnil systém, jakým se emaily chrání - stejně jako v Joomle 3 se jedná o content plugin Email Cloak (česky Obsah - Maskování e-mailu), který musí být povolený.

Nicméně, pokud se dívám do popisu pluginu od Regular Labs, stále platí to co je uvedeno u jeho vlastností, tj.
- chráněny jsou jen emaily v obsahu, tj. tam kde se volají systémové události. Ne tedy např. v komponentách třetích stran (tam by to měla ale správně řešit ta komponenta), ani pokud budou např. napevno zapsané v šabloně (tam by to ale měla řešit šablona voláním standardní funkce Joomla) - To bych ale nevýhodu nepovažoval, pokud tam zůstane nechráněný email, je to chyba jinde, ne v Joomle.
- telefoní čísla nijak chráněná nejsou, ale to myslím neumí ani ten email protector

15. zář 2021 07:51 #144811
Odpověď od Ondra
Díky za odpověď. Content plugin Email Cloak jsme našel, byl defaultně aktivovaný.

Powered by Fórum