Tvorba webu v JOOMLA pomoc

103.10rozehnal
02. bře 2021 21:46 #143887
Dobrý den,

měl bych na vás prosbu dokázal by mi někdo poradit jak začít v JOOMLA tvořit webové stránky. Jsem úplný začátečník a chtěl bych za nějaký čas být profík. Třeba za 10 let :-D Rád bych o nějaké doporučení knih, webu čí samotné vaše zkušenosti.
Už jsem si založil doménu i webhosting, ale nevím přesně co a jak nastavit.
Děkuji moc.
S pozdravem Lukáš R.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
02. bře 2021 23:06 - 02. bře 2021 23:08 #143888
Gratuluji k výběru Joomla!, jako vašeho CMS.

Knihy o Joomla v češtině už nejsou, drtivá většina informací je na webu a v angličtině. Výchozím zdroje infomací by pro vás měl být www.joomla.org
Zde na JoomlaPortálu na jdete články v sekcích O Joomla!, Jak začít, Tipy,... které se vám můžou pomoci. A existuje několik dalších webů a blogů v češtině.
Když potřebujete něco zjistit nebo vyřešit, je nejednodušší vyhledat si to přímo v Google nebo třeba i zde na fóru. Pokud nenajde stačí dotaz zde položit a někdo určitě odpoví.

Doménu a hosting tedy máte. Teď si stáhnete instalační balíček Joomla! 3, nahrajete na hosting, rozbalíte, nainstalujete a systém máte v provozu. Nic složitě nastavovat nemusíte, to hlavní se děje pomocí průvodců. Když nebudete vědět jak dál, hledejte na webu, zde na fóru nebo se prostě zeptejte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
03. bře 2021 17:13 #143890
Pro první seznámení s Joomlou a její rychlé zprovoznění můžete využít zdarma službu Launch.Joomla.org . Je to snadné a rychlé a máte hotovou instalaci během minuty. Provoz je zdarma po dobu 1 měsíce, pak případně stačí odkliknout prodloužení.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.