Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Včera PBF - videokonference

27. srp 2020 15:40 #142853
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
Ahoj,
já jsem pro variantu "A" a "C".

Setkání je naplánované na sobotu, takže kdyby se to zrušilo den předem, nic by se nedalo dělat. Další věcí je, jestli budeme mít vůbec k dispozici prostory a zda-li bude ochota je pronajmout v této době.

Pokud by byly prostory zajištěné, musel by být k dispozici formulář pro registraci do určitého data, aby bylo předem jasné, kolik se účastní osob a podle toho udělat nějaký zasedací pořádek s viditelně jasným rozestupem (mohli bychom se vyhnout rouškám).

Varianta "C": musím si koupit sluchátka s mikrofonem :lol: :lol: :lol:

30. zář 2020 10:14 #143004
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Ahoj. Je něco v plánu na 17.10.?

30. zář 2020 12:07 - 30. zář 2020 12:13 #143005
Odpověď od Linelabcz
Admin

H13 napsal: 17.10. je PBF - online a my máme na výběr:

a) potkat se v Olomouci a zúčastnit se PBF
b) potkat se v Olomouci a nezúčastnit se PBF
c) nepotkat se v Olomouci a zúčastnit se PBF s tím, že mezi sebou uděláme nějaký online setkání
d) nepotkat se v Olomouci a nezúčastnit se PBF, ale uděláme nějakou online schůzku
e) nepotkat se v Olomouci a nežúčastnit se PBF, a neudělat ani žádnou online schůzku


Ahoj, nechci to nějak komplikovat :) , ale co varianta:
f) potkat se v Olomouci a zúčastnit se PBF a uděláme nějakou online schůzku pro ostatní co nemůžou přijet?

30. zář 2020 12:19 #143006
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Výborný nápad na online setkání. Jestli by byl nějaký Teams nebo Meet, bude to fajn.
Vím, že osobní setkání je nejlepší, ale ...

01. říj 2020 04:03 - 01. říj 2020 04:04 #143013
Odpověď od H13
Admin

Výborný nápad na online setkání. Jestli by byl nějaký Teams nebo Meet, bude to fajn.


Z těch dvou jsem zkoušel Meet a moc nadšenej jsem nebyl:

- obraz virtuální kamery byl jednou horizonálně otočenej, pak zase Ok, a pořád se to měnilo
- přepínání mezi uživateli a typem zobrazení (normální, dlaždice) reagovalo hodně divně
- pokud člověk např. sdílí nějakou obrazovku nebo záložku prohlížeče, nevidí to, a vlastně neví, jestli to vidí ostatní

S komplikacema, ale nakonec jsem rozchodil OBS jako virtuální kameru, což na jedné straně umožňuje poskládat si obraz jakej člověk chce (např. záběr na sebe a vedle toho prezentaci), na druhý straně musí ale vysílat HD, aby z prezentace něco bylo - a to už je další problém, protože kromě obrazu se seká i zvuk, a pak je streamování celkem nepříjemný.

Možná by bylo lepší pro komunikaci nepoužívat video, ale chat a pokud by chtěl někdo něco prezentoval tak, přes YouTube :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

01. říj 2020 21:04 - 01. říj 2020 21:06 #143019
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Ahoj,

ač nerad, musím oponovat. Ale spíš je účelem sdělit zkušenosti.

- obraz virtuální kamery byl jednou horizonálně otočenej, pak zase Ok, a pořád se to měnilo

Mně se to nikdy neměnilo. Ano, obraz je "otočenej" - je z kamery - pravé ucho je na levé straně monitoru (aspoň myslím, nikdy jsem to nemusel řešit).

- přepínání mezi uživateli a typem zobrazení (normální, dlaždice) reagovalo hodně divně

Je pravda, že u Meet si na to člověk musí zvyknout, ale funguje dobře.

- pokud člověk např. sdílí nějakou obrazovku nebo záložku prohlížeče, nevidí to, a vlastně neví, jestli to vidí ostatní

I to je pravda, člověk si musí konrolovat náhled nebo prezentace atd. Prostě si to musí osahat. Narozdíl od Meetu, Teams má sdílený obsah červeně orámovaný, což je jednoznačné plus a člověk okamžite vidí, co vysílá.


Z mého porovnávání (GoBrunch, Zoom, Jitsi a nějaké verze Jitsi od NIC a několik dalších) je Teams a Meet jednoznačný vítěz. Používám je několik měsíců bez problémů. Myslím, že mně to může potvrdit i hodně kolegů. Viz mnoho webinářů na netu. Mají i nahrávání a narozdíl od různých streamů, s nimi lze online komunikovat mezi sebou, případně chatovat během hovorů.
Bez problémů fungují na běžných připojeních, systémech i telefonech, kvalita sdílené obrazovky je ok, jen nesmí mluvit všichni najednou:)

Powered by Fórum