Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Phoca Cart - možnost změny pořadí kroků v košíku

23. úno 2023 09:43 #147909
Ahoj,
potřeboval bych změnit pořadí jednotlivých kroků v košíku Phoca Cart. Např. dát vyplnění osobních údajů na poslední krok. Případně zobrazit dopravu a platbu vedle sebe v jednom kroku.
Je to možné? Nejsem si úplně jistý které soubory by se museli přepsat.
Moc díky za tip.

24. úno 2023 15:20 #147915
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Zdar, tak jsem si to vyřešil. Pokud chcete jiné pořadí, je potřeba zaplatit programátora na úpravu košíku. Pokud na něj nemáte peníze nebo nechcete utrácet, je potřeba se smířit se stávajícím řešením a nebo si to udělat sám :-)
Rád bych Honzovi poděkoval za podrobné vysvětlení proč to jinak momentálně technicky nelze řešit. 
 

25. úno 2023 01:06 - 25. úno 2023 01:13 #147920
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Já už to nechci po 150 psát ale czc.cz alza.cz shoptet (30 000 eshopů) nechce jako první informaci nacionále kupujícího, ale ihned vyhodí dopravu a platbu a nacionále chce až v následujícím (někdy posledním kroku)
Viz obr.  https://imgur.com/LCWIt1w

Ano pokud jsem amazon pak bez dalších info nejsem schopen sestavit dopravu, jelikož to můžu poslat u některých položek kdekoli a některé položky do vaší země nelze poslat (dle prodejce).
Univerzálně tedy správně první chci vědět jméno příjmení adresu ...  a pak ti řeknu jestli a za kolik ti to pošlu.
Nicméně ve většině případu v ČR a pro prodejce v ČR je doprava jednotná (vynecháme paletovou přepravu kde se platí za km.)

Honza to che by default nastavit tak, aby mohl kdokoli si založit "amazon" nebo dopravu paletovou dle km čí jinak specifickou a k tomu potřebuji znát PSČ místo dodání atd.
Není to proto otázka technická ale filozofická.
Já jako zákazník nechci vyplnit osobní údaje, abych se dověděl, že za dopravu klávesnice dám 150 Kč.
Phoca Cart jako univerzální řešení ok, ale mělo by být v nastavení tlačítko (vím co dělám a nechci po nakupujícím info ihned a tak prohoď pořadí a "Fakturační a dodací adresa" dej až na poslední krok)

 

25. úno 2023 02:05 #147921
Odpověď od Cony
Moderátor
No, hodně českých eshopů co jsem viděl, zasílá i na Slovensko, a tam už prostě potřebuji adresu, resp. alespoň stát. Alza v ten okamžik stejně vyžaduje zadání adresy a Slovensko nepovolí (pro Slovensko má samostatný web), CZC to má pro mně vyřešeno trochu zvláštně, volí se přeprava a přeprava na Slovensko, kde v druhém kroku nelze změnit stát. U dvou států asi stále ok, ale třeba u pěti už by to začalo být trochu nesmyslný.

U Shoptetu podobně, v kroku s dopravou se volí stát a měna, v dalším kroku pak není možné stát změnit. Přiznám se, že jsem chvíli hledal, než jsem přišel na to, jak si zvolit zemi doručení...

Za mně je spíš smysluplnější AJAX nahrávání, kdy vše vidím najednou, seznam doprav pro zvolený stát, seznam způsobů plateb pro zvolenou dopravu a stát a vše se mi dynamicky mění, podle toho jak formulář vyplním. Chci vidět jen cenu dopravy - zvolím jen stát (nebo ponechám výchozím) a hned vidím... Navíc je to univerzální i když budu mít dopravu třeba pro celý svět... Viz např. na shoemaker.cz

25. úno 2023 15:01 #147943
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Ano, ajax řešení mi připadá jako nejvíce univerzální.
Vše na jedné stránce a po jakémkoli zadání údaje co mění podmínky se to přenastaví. Zákazník hned vidí.
Já bych se opravdu přimlouval i za tuto možnost pro Phoca Cart, třeba jako druhá možnost funkce košíku - krokově nebo ajax, ať si může každý vybrat.

Kolik by to stálo, tato implementace ajaxové jednostránkové pokladny? 

25. úno 2023 15:44 #147944
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Viz např. na shoemaker.cz
 


nebo klasická www.zelenazeme.cz :D
 

Kolik by to stálo, tato implementace ajaxové jednostránkové pokladny? 
 


Těžko mluvit za Honzu, ale vývoj One Page Checkout probíhá kontiuálně, tak hrubý odhad může být:
- 200 hodin základ
- průběžně pak další desítky hodin každý rok.

Já to nebudu platit, raději zůstanu u VM, kde to máme odladěné...

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum