Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Pozor na aktualizaci češtiny pro Virtuemart

29. pro 2022 22:00 #147611
Pozor na aktualizaci češtiny pro Virtuemart od Leoš
Pokročilý uživatel
Ahoj,
dnes jsem narazil na svém webu na jeden problém. Jede na Joomla 3 a VirtueMart 4.0.12 10777. Češtinu jsem měl staženou od Virtuemartu a asi před týdnem jsem si nahrál plugin  I nstaller - Install from Bongovo.cz
V domění, že jsem si nahrál lepší češtinu jsem šel spokojeně spát. Vše fungovalo, e-shop jel jak hodinky.

Dnes chci udělat změnu u jednoho produktu a ejhle: vyskočila chyba 0 Missing format specifier at end of string. Ani zaboha jsem se nedostal na editaci produktů.

Po pátrání jsem nalezl původ chyby: jedu na PHP 8.1 a tam se projevila nekompatibilita jazykových souborů, tedy chybějící nebo špatně umístěný znak $

Viz např. zde ve foru:
forum.virtuemart.de/thread/3990-fehlerme...A4ndern-m%C3%B6chte/

ŘEŠENÍ:
odinstaloval jsem češtinu od Bonga a nainstaloval znovu novou od Virtuemartu.

Nejsem si jistý jak funguje Bongova čeština na PHP 7.4 např. ale asi ano, určitě ale nefunguje s PHP 8.1 
Pokud plácám, prosím o opravu mých tvrzení, jsem samouk :-)
 

01. led 2023 08:43 #147615
Odpověď od Bong
Moderátor
Ani zaboha se mi nepodařilo chybu zopakovat, ani na PHP 7.4 ani na PHP 8.1 :-)

Oficiální překlad a překlad na Bongovo se liší minimálně. Rozdíl je v tom, že překlad stažený z Bongovo! obsahuje některé přeložené řetězce navíc a umožňuje i automatické aktualizace při vydání nové verze překladu. Naopak do oficiální češtiny se nedaří protlačit některé opravy a úpravy. Pak je tu ta změna %1s na %1$s. Která měla proběhnout globálně všude, ale není to tak úplně pravda. Pořád tam jsou nějaké mušky :-)

Zkusil jsem chybky najít ručně a opravit. Můžete vyzkoušet.

Za zpětnou vazbu budu rád. V podobných případech může hodně pomoci i zapnuté ladění, aby se případně zjistilo, kde konkrétně je chyba.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Leoš

01. led 2023 17:45 - 01. led 2023 17:47 #147616
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Ahoj tak jsem odinstaloval všechny češtiny a zapl debug mod.
Po instalaci češtiny pro VM pomocí Installeru od Bonga se chyba projevila opět.
Po instalaci češtiny z VM je to ok.

Posílám výpis chyby, mě to moc neříká, třeba na něco přijdete.
 
Přílohy:

01. led 2023 18:02 #147617
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
OMLUVA - Omlouvám se za mojí blbost!!!!!
Teď jsem si všiml, že češtinu pro můj VM 4 nemohu instalovat pomocí Installeru od Bonga - ten mi tam píše, že je jen pro verzi 3.
Stáhl jsem tedy češtinu od Bonga z webu a nainstaloval manuálně a JEDE TO OK.

Sorry kluci, jsem lama a neumím číst...

01. led 2023 21:24 - 02. led 2023 09:58 #147618
Odpověď od Bong
Moderátor

Aspoň jsme našli zase pár chybiček.

A ta hlavní chyba byla v nastavení instalátoru, který nepočítal s kombinací Joomla 3 VirtueMart 4.

V instalátoru se totiž nabízí správná verze překladu podle verze Joomly a verze daného rozšíření. Zkuste to, jestli se vám už se nabízí i správná verze.
 

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Leoš

03. led 2023 21:15 #147629
Odpověď od Leoš
Pokročilý uživatel
Ano, potvrzuji, že se mi už objevuje i ta správná verze češtiny :-)
Díky moc!

Powered by Fórum