Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Oprava chyby po aktualizaci virtuemart

25. led 2021 12:27 #143615
Oprava chyby po aktualizaci virtuemart od nicmenenapadlo
Uživatel
Dobrý den,

rád bych poprosil o (placenou) radu.

Aktualizoval jsem stránky z joomly 3.8.12 na poslední verzi a virtuemart z 3.2.14 na poslední verzi 3.8.6. Nejedná se přímo o e-shop, ale katalog produktů.

Vše po otestování funguje, pouze je chyba, pokusím se popsat (již při aktualizaci z 3.2.14 na 3.2.15, zřejmě tam bylo něco na upravováno původním programátorem před mnoha lety:
Kategorie menu, pokud na něj kliknu má podkategorie, stránka se refreshne a zobrazí se dané podkategorie a produkty katalogu. Pokud kliknu na konkrétní produkt, v původní verzi zůstala po refreshi (zobrazení detailu produktu) kategorii daná kategorie stále rozbalená (byly vidět dané podkategorie). Nyní se podkategorie zabalí a zůstane jen původní hlavní kategorie.

Čili potřebuji opravit tuto zřejmě "blbůstku". Vyhazuje to u rozrolování false. (nejsem programátor).

Tuto malou radu, kde to změnit nebo co upravit, přestože věřím, že by, jak vidím často zde v diskuzích, někdo napsal zadarmo. Já to nechci zadarmo, protože stránky jsou výdělečné a nepřijde mi to fér, někoho zdržovat.
Pokud přesto za to nebude chtít "dobrá duše" zaslat (fakturu nepotřebuji u takové rychlovky) , může zaslat nějakou charitu a zašlu to jim.

Děkuji Vám a budu se těšit na zprávu, abychom dořešili a zaslal jsem odkazy.

Hezký zbytek dne

25. led 2021 13:21 - 25. led 2021 13:22 #143616
Odpověď od Bong
Moderátor
Při tak rozdílných aktualizací je dobré (pokud už samotná instalace aktualizace proběhla v pořádku), ještě zkontrolovat a případně opravit: Rozšíření - Spravovat - Databáze.

Dále aktualizovat i všechna další rozšíření, která používáte.

A v neposlední řadě vyčistit cache Joomly Údržba: Pročištění mezipaměti a vašeho prohlížeče Ctrl+Shift+Del a případně restartovat.

Pak teprve můžete hledat chybky.

Dejte případně odkaz na stránku s chybou. Buď vám někdo poradí přímo, nebo alespoň uvidí zda to zvládne upravit.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. led 2021 14:32 #143617
Odpověď od nicmenenapadlo
Uživatel
Dobrý den,

děkuji Vám za odpověď a rady. Výše uvedené jsem řešil ihned po instalaci a vše ok, právě jsem tím "zabil" hodně času a v rámci svých uživatelských možností došly již nápady, testoval jsem aktualizace hromadně skočit po několika vydání, i po jednotlivých vydání, různé php atd atd atd. Jak jsem psal, chyba byla vždy ihned po aktualizaci 3.2.14 na 3.2.15, zřejmě to přepsalo nějakou původní úpravu v kódu, aktualizace joomly žádný vliv.

Instalaci máme znepřístupněnou, jelikož nechceme ještě odstraňovat všechny měřící, indexovací apod. kódy z webu.
Proto odkaz a přístup zašlu, velmi rád, kdo projeví zájem se na chybku podívat a případně vyřešit. Stačí uvést Váš e-mail apod. Proto jsem uváděl placenou opravu/radu, abych nemusel přes fórum složitě.

Děkuji za pochopení a ještě jednou Vám děkuji za tipy a budu se těšit.

25. led 2021 15:46 #143618
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zkuste mi napsat na kontakt v mém profilu, mrknu na to a zavolám si abych přesně pochopil ten chybějící javascript

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum