Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

jak aktualizovat Javascript knihovny používané na webu

13. dub 2023 13:18 - 13. dub 2023 13:26 #148196
Dobrý den milí lidé,
Vy mi tady vždy dobře poradíte, vážím si toho.
Stala se taková nepříjemnost - červená obrazovka - klamavá stránka.... jedná se o můj firemní web. Chystala jsem se web si předělat na J4 , ale vlezla mi do toho nemoc a teď toto! :-D

Moje technická podpora na hostingu mi k tomu napsala toto:
Na webu webovokyprovas.cz jsem nic nenalezl. Doporučuji aktualizovat Javascript knihovny používané na webu. Pak také stáhnout všechny soubory do PC a prověřit je antivirovým programem.

-  prosím poraďte mi jak aktualizovat Javascript knihovny - googlila jsem, ale vůbec jsem v poznání nepokročila :-D 
- antivirák v mém pc při kontrole souboru webu nic nenašel
- google search console stále hlásí: www.webovkyprovas [.]cz/ byl zjištěn sociálně inženýrský obsah
- požádála jsem o kontrolu

Web předělávat v blízké době budu, ale úplně nyní to není možné.  Zatím bych zkusila aktualizovat tu knihovnu (web běží na J3, je na již nepodporovaném JD builderu, PHP 7.3)
A nebo web zatím úplně smazat, než budu fit. Hlavně, ať si tím už nedělám ostudu  :-D 

Díky vám
Sylvie

14. dub 2023 09:54 #148206
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
žádný upgrade javascriptů :)

web je zavirovaný.
Můžete si objednat odvirování.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

14. dub 2023 14:58 #148222
Odpověď od Cony
Moderátor
Nebo obnovit ze zálohy před napadením, vše zaktualizovat (k napadení došlo velmi pravděpodobně, protože tam byla stará verze Joomly, nebo nějakého rozšíření), pro jistotu změnit hesla do databáze, popř. na FTP, hesla do administrace apod, ideálně zabezpečit pomocí komerční verze Admin Tools nebo RS Firewall, zkontrolovat pro jistotu logy Apache pro zjištění toho jak se útoční na web dostal... Javaskriptem to napadení opravdu nebude...
Poděkovali: Sylvie

15. dub 2023 20:22 #148226
Odpověď od Sylvie
Nováček
Děkuji moc. Obnovila jsem zálohu z února a udělala další bezpečnostní kroky, leč něco nefunguje, nevadí... Zatím to vydrží, než bude nový web hotový.

Powered by Fórum