Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla! na local na svém pc

11. dub 2022 08:32 #146095
Joomla! na local na svém pc od vendy03
Uživatel
Zdravím, potřebuju akutně pomoc! :( Už třetí den se snažím rozjet joomla! přes local na svém pc. Nejdřív jsem stáhla xampp, ten se mi ani nerozjel. Dnes jsem zkusila bitnami, to se nainstalovalo, rozjelo ale - nepřihlásím se ani do phpMyAdmin a když kliknu na pole go to aplication, mám jen jakousi základní stránku, která ale rozhodně není joomla! :dry: Pomoooooc :D

Potřebuji to rozjet, ať můžu vytvářet stránky. Aktuálně dělám ve website X5, což je teda skoro pro lopaty, ale potřebuji se naučit něco sofistikovanějšího ale můj noťas jaksi nespolupracuje nebo je chyba někde mezi vysílačem a příjmačem :D

11. dub 2022 08:59 #146096
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Já jsem si asi před týdnem instaloval localhost. Stáhl jsem XAMPP odtud (tu verzi s PHP 8.0.17): www.apachefriends.org/download.htmlx

Spustit Apache a MySQL a pak je potřeba udělat uživatele a databázi - podle návodu od Petry:


I když jsem to dělal poprvé, myslím že to není složité a bylo za 10 minut hotovo.

11. dub 2022 09:15 #146097
Odpověď od vendy03
Uživatel
Mě právě xampp ani nespustí ty databáze, hlásí mi to nějakou chybu které nerozumím a prostě se to nerozjede...

11. dub 2022 11:05 #146098
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Poprosil bych diskusi přesunout do samotného příspěvku.

Děkuji

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

11. dub 2022 18:27 #146102
Odpověď od Bong
Moderátor

vendy03 napsal: Mě právě xampp ani nespustí ty databáze, hlásí mi to nějakou chybu které nerozumím a prostě se to nerozjede...

Když chcete opravdu poradit, musíte právě tu chybu dodat do diskuze. Buď zkopírováním textu chyby nebo alespoň printscreenem obrazovky v rozumné kvalitě.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Rudolf

11. dub 2022 18:33 #146103
Odpověď od xunil
Zkušený uživatel
Pokud je to jen trochu možné testovat se vyplatí na hostingu, kde bude i provoz.
Několikrát jsem se setkal s tím, že na locale si nastavím parametry, které hosting neumí / nechce (u levnějších hostingu) nastavit.

Powered by Fórum