Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Reset dvoufázové autentizace Joomla 3

23. pro 2021 08:58 #145376
Reset dvoufázové autentizace Joomla 3 od Břetislav Krupička
Začátečník
Zdravím všechny. Mám v Joomle 3 aktivovanou dvoufázovou autentizaci a bohužel se něco pokazilo a nedaří se mi přihlásit do administrace. Na internetu jsem našel nějaký návody ale zatím se nepodařilo. Má někdo vyzkoušený způsob jak to vyřešit. Díky.

23. pro 2021 09:58 #145378
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Logický postup (nevyzkoušeno):

- nalezení na FTP a přejmenování složky pluginu
- nalezení v DB a nastavení příznaku 0

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

23. pro 2021 10:14 - 23. pro 2021 10:26 #145379
Odpověď od Bong
Moderátor
EDIT:

Použijte to co radí Rudolf: vypněte plugin(y) dvoufázového ověření (funkčnost ověřena)

Dle mého názoru máte dále několik možností:

1. použijte pro přístup nouzové heslo, které jste obdržel po aktivaci dvoufázové autentizace
2. použijte pro přístup a nastavení vašeho účtu některý z jiných administrátorských účtů
3. obnovte stránky ze zálohy, která bude z doby před aktivací dvoufázové autentizace
4. upravte/opravte si nastavení vašeho účtu přímo v DB
5. v DB vytvořte nový administrátorský nebo upravte některý stávající účet jako administrátorský a jeho pomocí postupujte podle bodu 2

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

23. pro 2021 22:30 #145386
Odpověď od Břetislav Krupička
Začátečník
Zatím se bohužel nedaří.
Přejmenování složky s pluginem twofactorauth (zkusil jsem i smazání) - Joomla dále vyžaduje 2FA
DB - dle návodu na internetu jsem v databázi našel položku plg_twofactorauth_totp a změnil na enable 0 - Joomla dále vyžaduje 2FA
našel jsem návod na vytvoření admin účtu na support.dnsserver.eu/kb/683487-Obnova-ad...%BA%C4%8Dtu-v-Joomla sql kód jsem úspěšně spustil ale není možné se přihlásit objevuje se chybová hláška Uživatelské jméno a heslo nesouhlasí nebo ještě nemáte vytvořen účet.
nouzové heslo od 2FA mám ale zatím se mi nepodařilo zjistit jak ho pro přístup do administrace správně použít

23. pro 2021 23:38 #145387
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

DB - dle návodu na internetu jsem v databázi našel položku plg_twofactorauth_totp


Opravdu používáte jenom Google Authenticator?
A co YubiKey?

Ten jste vypnul taky?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. pro 2021 00:01 #145388
Odpověď od Bong
Moderátor
Je potřeba vypnout pluginy a také upravit váš záznam v tabulce uživatelů, kde je potřeba vymazat otpKey a otep:



I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum