Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

nelze se přihlásit do administrace

24. srp 2021 10:59 #144720
nelze se přihlásit do administrace od helmut sicher
Začátečník
Čest práci, po opravdu dlouhé době potřebuji poradit.

1. Každou chvíli v emailu hláška - že se registroval uživatel a že ho mám schválit - registrace mám zakázané a uživatele nemám

2. šel jsem do administrace, kontakt odstranil a když to bylo po několikáté tak jsem se naštval a něco někde vypnul ( no přesně netuším co - měl jsem za to, že to pomůže :-D )

3. pomohlo od té doby je klid

4. ALE zjistil jsem takovou drobnost - nemůžu se dostat do administrace - ani když jdu do databáze a změním si heslo. Stránka problikne a jsem opět na přihlašovací obrazovce.

No je to popis pojď na mě z boku, to mi je jasné (tak jsem dlouho váhal jestli sem napíšu) ale vyřešit to nějak zkusit musím. Nechce se mi dělat novou stránku znovu. Je tu někdo kdo by poradil jak se do administrace mám dostat?

Fakt díky za jakoukoliv pomoc. Imho - noví uživatelé již v databázi nepřibývají :-D

24. srp 2021 17:22 #144723
Odpověď od Bong
Moderátor
Vypadá to na zašifrovaný přihlašovací formulář, ale na webu SSL není...

Zkuste v databázi najít tabulku _modules a modul Přihlášení pro administraci (bude mít pozici login) ve sloupci params pak změňte "usesecure":1 na "usesecure":0

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

24. srp 2021 20:06 #144725
Odpověď od Milan
Uživatel
... před nedávnem jsem měl podobný problém. Web byl zabezpečený certifikátem (https) a přihlášení do administrace je nutné provést také přes https. V opačném případě se není možné přihlásit.
Poděkovali: Bong

22. zář 2021 08:59 #144815
Odpověď od IvoK
Uživatel
Zdravím, řeším obdobný problém na Joomla 3. Neobjeví se přihlašovací obrazovka a jen přihlašovací formulář. Tam je správně vyplněn login i heslo (několikrát změněno různými způsoby pro jistotu), ale přihlášení neproběhne. Přitom přihlášení ve frontpage je v pohodě.

Můžete mě, prosím, lépe navést, kde toto změnit? Prošel jsem tabulky a nenašel zmiňované usesecure :-(

Děkuji

22. zář 2021 09:07 - 22. zář 2021 09:10 #144816
Odpověď od Bong
Moderátor

IvoK napsal: Neobjeví se přihlašovací obrazovka a jen přihlašovací formulář.

To je trochu špatně. Měla by se objevit Stránka s formulářem pro přihlášení. Pokud se objeví jen formulář, nejspíš něco v Joomle chybí (opravit, obnovit ze zálohy,...).

IvoK napsal: Můžete mě, prosím, lépe navést, kde toto změnit? Prošel jsem tabulky a nenašel zmiňované usesecure :-(

Tak jak je psáno: ...najít tabulku _modules a modul Přihlášení pro administraci (bude mít pozici login) ve sloupci params pak změňte "usesecure":1 na "usesecure":0

Jestli tam modul přihlášení a nebo jeho parametry nemáte, pak je něco opět špatně.

Odkaz na vadnou stránku přihlášení?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. zář 2021 09:21 #144817
Odpověď od IvoK
Uživatel
Hmm. Nikdo se tam nepřihlašoval snad rok a taky s tím nic nedělal. Zálohy nejsou, jedině tak na hostingu. Ale otázka je, jak je dlouho ten problém.

Našel jsem nějaký návod k reinstalaci bez ztráty dat. Může zafungovat? Děkuji

joomla.stackexchange.com/questions/21209...ut-losing-extensions

Powered by Fórum