Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zobrazení článků v blogu joomla

14. led 2021 14:23 - 14. led 2021 14:33 #143543
Měl bych takový, možná hloupý dotaz, ale jde mi o to, jak zobrazit články v joomla blogu. Podobně jako na těch stránkách Zobrazení v blogu
Jde mi o to, aby se mi zobrazoval klikatelný obrázek článku a vpravo od obrázku nadpis článku a nějaký text. Buďto úvodník pod odkaz číst dále nebo určitý počet znaků a tři tečky. To už je celkem jedno. Jde mi hlavně o ten text vpravo, protože joomla ho defaultně dává pod obrázek a to při velkém počtu článků roztáhne stránku zbytečně dolů. Ideální by byl tento styl zobrazení ve dvou sloupcích, ale budu rád i kdyby to šlo jen v jednom sloupci. Tzn. jedno představení, jeden řádek - obrázek a pak text.
Zatím to mám jako matici obrázků - viz. tady divadelni-role/mdb-historie-ucinkovani , ale jako obrázek a text vedle mi to přijde více "user friendly"
Díky moc za všechny tipy a rady.
PS: Rád bych se vyhnul rozšíření K2, kde je toto pravděpodobně možné. Nemám ho nainstalované a nechce se mi celou joomlu překopávat do tohoto rozšíření.

14. led 2021 15:10 #143544
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Je třeba se naučit používat css styly a zahrnout do vaší šablony jako vlastní styly, které elementy zobrazí tak jak chcete.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

14. led 2021 17:24 #143546
Odpověď od Bong
Moderátor
Jestli CSS a úpravy neovládáte je možné použít nějaké rozšíření. Například modul Easy Articles Carousel , které umožní zobrazení článků různými způsoby...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

14. led 2021 17:30 #143547
Odpověď od Jakub
Uživatel
Díky moc, zkusím se na to podívat. Vyřešit to nějakým rozšířením by bylo super, protože já a CSS zatím fakt nejsme kamarádi ...

Powered by Fórum