Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Landing page a propojení na Virtuemart

17. zář 2020 20:50 #142944
Zdravím komunitu a rád bych poprosil zkušenější o názor...

Předesílám, že nejsem profesionální programátor, ale do určité úrovně se orientuji.

Máme e-shop postavený na Joomla a Virtuemartu 3 (vše aktuální verze) a rádi bychom pro konkrétní produkty udělali speciální langing page umístěnou na našem serveru.

Udělat landing page není velký problém.

Mým problémem je, že nevím, jak tuto stránku s konkrétním produktem napojit na Virtuemart.

Potřebuji na konci stránky umístit tlačítko "Add to cart", které mi daný produkt umístí do košíku bez návštěvy detailu produktu v e-shopu.

Doufám, že jsem to popsal srozumitelně.

Neví náhodou někdo, jak to vyřešit bez programování? Neexistuje např. nějaký plugin nebo modul, který by mohl pomoci? Nebo šablona?

Budu vděčný za jakoukoliv radu nebo nasměrování a předem velice děkuji.
Vladimír

17. zář 2020 22:24 #142945
Odpověď od Cony
Moderátor
Nejjednodušší způsob mne napadá pomocí modulu. Připravit si modul se zobrazením toho konkrétního produktu, a modul pak zobrazit na landing page na předem určené pozici, nebo pomocí tagu {loadmodule} či {loadposition}.
Poděkovali: Vladimír

17. zář 2020 22:45 #142946
Odpověď od Vladimír
Nováček
Moc děkuji za reakci.

Myslíte použít nativní modul Virtuemart Products, který se používá pro Latest Products, Featured Products, Discontinued Products atd. a zobrazit jen jeden produkt?

Chápu to dobře?

Jak potom ale zařídit, aby tento modul zobrazil mnou požadovaný produkt?

17. zář 2020 22:47 - 17. zář 2020 22:51 #142947
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Něco podobného jsem řešil na minijoomla.org

Prostě jsem chtěl mít landing page na produkt ve stylu - helpdesk.easy.minion.cz/aplikace/vm-mailing-manager

Takže jsem si naprogramoval jednotlivé sekce landing page (původně inspirace z jednotlivých typů modulů - helpdesk.easy.minion.cz/webove-prvky ):
- hero
- menu - to je pořád stejné, takže to stačí jen v php
- features
- testimonial
- requirements
- price table

jako samostatné VM custom pluginy, které prostě přiřadím k produktu ve VM, vyplním a zbytek v šabloně detailu produktu upravím jako informace z detailu produktu, aby landing page vypadala jako landing page, ale bylo možné tento produkt objednat, dotázat se na něj, zachovat převod cen, množstevní ceny...

Tím jsem chtěl kompletně nahradit stávající view produktu ve VM.

Super oddechovka na několik víkendů pro neprogramátora jako já :)

Nakonec jsem ale přišel na to, že data chci importovat z xml souboru a ne je vkládat ke každému produktu v administraci VM manuálně, takže jsem tuto metodu nedokončil. Ale pořád to mám v hlavě (jak na to), jen to dokončit.


Takže moje cesta byla - žádný článek, rovnou VM product. (to má logiku, mám pak na landing page všechny potřebné informace, které mám i v administraci u produktu).

Jinak cesta jak popisuje Cony je určitě jednodušší, existuje mnoho pluginů na vložení VM produktu do článku, ale nevím jaké, já používám vlastní produkt - www.minijoomla.org/cs/joomla-rozsireni/v...irene-pro-virtuemart , kde si prostě nastavím ID produktu a zobrazím.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Vladimír

17. zář 2020 22:52 - 17. zář 2020 22:58 #142948
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Myslíte použít nativní modul Virtuemart Products, který se používá pro Latest Products, Featured Products, Discontinued Products atd. a zobrazit jen jeden produkt?


Tak to určitě Vám nepomůže.

Jediný modul co znám, kde si můžete vložit vlastní ID je ten náš :D

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:
Poděkovali: Vladimír

17. zář 2020 23:20 #142950
Odpověď od Cony
Moderátor

Vladimír napsal: Myslíte použít nativní modul Virtuemart Products, který se používá pro Latest Products, Featured Products, Discontinued Products atd. a zobrazit jen jeden produkt?

No myslel jsem nějaký modul :) často to nepoužívám, tak žadný z hlavy neznám, buď použijte ten Rudův, nebo pohledejte JED.

Jinak pokud by Vám stačil proklik do košíku s přidáním toho produktu (a přechodem do košíku), tak stačí udělat odkaz ve formátu
Code:
index.php?option=com_virtuemart&view=cart&task=add&virtuemart_product_id[]=ID_PRODUKTU&quantity[]=1

Ten pak můžete zapsat přímo do článku, nebo kamkoliv jinam.

Powered by Fórum