Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Přihlášení administrátoři

09. zář 2020 09:54 #142906
Přihlášení administrátoři od marvays
Návštěvník
Pěkný den všem.
Mám jeden eshop, kde jsou najednou přihlášeny tři až čtyři dívčiny, které řeší obsahovou část za plného provozu.
Řeším svižnost onoho webu a tak mě napadá, jestli není chybou, že se všechny přihlašují pod jedním účtem.
Když se totiž podívám na křivku zatížení serveru, tak přes jejich šichtu je zatížení dost vysoko. Tak jestli to nebude jeden dílek skládačky, jak zrychlit. Nebo, ještě mě napadá, jestli to nemůže mít vliv na něco jiného.

09. zář 2020 11:21 #142911
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

jestli není chybou, že se všechny přihlašují pod jedním účtem.

Nemyslím si

A myslím že forum není to pravé místo kde by se tento komplexní úkol dal vyřešit. To bude spousty názorů a nápadů, které nebudou konzistentní.

Aktuálně optimalizujeme kvůli rychlosti dva velké eshopy.
Nechali jsme si zpracovat analýzu za 50k a zákazníkovi ohodnotili práce na 150 programátorských hodin, víc do toho nechce investovat.
Tak uvidíme jak to půjde, každý eshop je jiný.
Ale přesné postupy a úpravy Martine asi nepošlu.

Třeba Notino před dvěmi lety investovalo asi 700 programátorských hodin do optimalizace....

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. zář 2020 14:45 #142912
Odpověď od marvays
Návštěvník
Díky za názor. Ty jsi ale jiná liga než já :) To se nedá srovnávat.
Nicméně pro mě, jakožto malého volnonožce je dobré vědět, že i takové peníze se v optimalizaci točí.

Co by ale bylo zajímavé, tak jakési srovnání nás všech s tím, jak kvalitní a drahé používáte hostingy. Hodně lidem by to mohlo pomoci se orientovat . . . . X produktů a Y návštěv denně mám takový a takový webhosting za tolik a tolik.

09. zář 2020 14:59 #142913
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Co by ale bylo zajímavé, tak jakési srovnání nás všech s tím, jak kvalitní a drahé používáte hostingy.


Já nevím, my používáme dedikované servery na míru s vlastní administrací a již předinstalovanýma funkcema, které potřebuji pro eshopy a zákazníkům pak nabízíme sdílený dedikovaný server v agregaci max 1:4.
A podle zátěže jen navyšuji RAM a počet procesorů, takže asi nejsem ta pravá osoba co by mohla radit :)
No a tam kde zákazník má třeba > 5k návštěv denně, doporučujeme samostatný dedikovaný server v ceně od 80EUR / měsíčně

Klasické sdílené hostingy (opět vlastní servery) využíváme na weby, ale nejde to přesně specifikovat, protože takový server pak má třeba 24 procesorů a 128GB RAM a podle zátěže zase se přesouvá nebo upravuje.

Pro tebe by bylo vhodné zakopuit si svůj vlastní dedikovaný server s administrací a tam umístit několik zákazníků a rozúčtovat to.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. zář 2020 15:12 #142914
Odpověď od marvays
Návštěvník

Rudolf napsal:

Pro tebe by bylo vhodné zakopuit si svůj vlastní dedikovaný server s administrací a tam umístit několik zákazníků a rozúčtovat to.


Fuj, to sem se lek. Ještě tohle :) Do toho se opravdu pouštět nemůžu. Na to nemám znalosti. Klidně to nechám nějaké webhostingové společnosti. Prozatím to třeba já řeším tak, že mám multihosting program od jedné ostravské firmy (nevím jestli bych jmenováním neporušil nějaká pravidla fora) kde za 120,- / měsíčně mám 1xCPU, 1024MB paměti a 30GB prostoru na SSD. Plus klasické věci k tomu. Na eshopu je za posledních 30 dní denně v průměru 170 návštěv = 864 zobrazení stránek denně. A nemám srovnání s ostatními. Nevím, jestli to stačí, nebo nestačí. Protože když naběhnou administrátoři a začnou pracovat v administraci + se spustí nějaký audit či sledovačka od ContentKing, MarketingMineru + je to napojené na smartlook, GA a sledovačky všeho druhu . . .

09. zář 2020 21:42 #142917
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Taky jsem u nich měl multihosting, do doby než vypnuli web zákazníka z irska, protože byl zavirovaný.
A já se to dozvěděl až po 14 dnech od zákazníka.
Pak jsem musel zaplatit 500 Kč za obnovu dat.
Code:
kde za 120,- / měsíčně mám 1xCPU, 1024MB paměti a 30GB prostoru na SSD.

To mi přijde jako hosting pro 5 jednoduchých webů a ne eshop :)
Podle mne potřebujete 2xCPU, 2 ale spíše 4GB RAM.

Zkuste tohle: www.wedos.cz/wms a nastavte si minimální konfiguraci 8/50

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum