Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Vyhledání - jak vyhledávat i v položkách menu?

03. čvc 2020 11:01 #142666
Ahoj,
potřeboval bych, aby mi ve výsledcích vyhledávání zobrazovaly i položky nabídek (menu).

Nyní si můžu zvolit jestli má vyhledávat v kategoriích, článcích, kontaktech atd. Ale chybí mi tam položky z menu.

Netušíte, jak docílit, aby se ve výsledcích zobrazovaly i položky nabídek?

03. čvc 2020 11:32 #142667
Odpověď od Bong
Moderátor
Vyhledávané oblasti lze nastavit povolením nebo zakázáním pluginů Hledání nebo Chytré hledání (podle toho co používáte).

Plugin na prohledávání položek menu není. Na co by to bylo dobré?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. čvc 2020 13:16 #142668
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Netušíte, jak docílit, aby se ve výsledcích zobrazovaly i položky nabídek?


Naprogramovat si plugin pro položky menu. (typ search nebo finder). Do nastavení pluginu bych přidal zda hledat v položkách hidden menu nebo ne (== jaké menu a jeho položky vyloučit z hledání).

Ale jak psal Bong, není žádný rozumný a logický důvod položky menu vyhledávat - stejně je neindexujete samostatně, ale jako součást sitemaps již jsou, pokud je povolíte). A pokud je nepovolíte, je k tomu nějaký důvod je nehledat.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

10. čvc 2020 09:45 #142691
Odpověď od Lukáš
Začátečník
Děkuji za odpověď.

Důvod: Mám rozsáhlý web školy s hodně položkami druhé a třetí úrovně. Do vyhledávání napíšu "Rozvrh hodin" a nic to nenajde. Přitom v menu je položka přímo rozvrh hodin.

Edit: nyní jsem zjistil, že to nenajde protože je tato položka formou obálky. Pokud hledám obsah, který je klasickým článkem, který má nadpis stejný jako název v menu, tak to v pořádku najde.
Takže pak máte pravdu, že je to zbytečné.

10. čvc 2020 11:58 - 10. čvc 2020 12:03 #142692
Odpověď od Bong
Moderátor
V tom případě zkuste vložit iframe přímo do prázdného článku třeba s názvem Rozvrh hodin. A to buď přímo, nebo použijte modul Obálka, který do článku jednoduše vložíte pomocí tlačítka Modul (loadmodule).

Položku menu změňte na typ Články - Jeden článek a vyberte Rozvrh hodin.

Do meta článku si dáte vše co potřebujete, to se totiž také prohledává. Pak vám to bude fungovat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum