Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Poničená Joomla

03. čvn 2020 22:42 #142568
Poničená Joomla od David
Uživatel
Zdravím lidi,

tohle mi teď vyhazuje joomla:
Code:
Fatal error: Uncaught TypeError: Argument 1 passed to JErrorPage::render() must be an instance of Exception, instance of ParseError given in /web/htdocs2/bluetocz/home/www/libraries/cms/error/page.php:30 Stack trace: #0 [internal function]: JErrorPage::render(Object(ParseError)) #1 {main} thrown in
/web/htdocs2/bluetocz/home/www/libraries/cms/error/page.php on line 30

Web byl funkční, ale po zásahu jednoho šikuly to dopadlo takto. Nevíte co s tím, aby mi web zase běžel, ale hlavně, abych vše obnovil do původního stavu? Koukal jsem na DB a vypadá to, že data tam jsou jak mají být. Pokud byste to někdo dokázal nahodit, jsem ochoten to i zaplatit. Případně se mi ozvěte.

Díky

David

04. čvn 2020 07:29 #142569
Odpověď od Bong
Moderátor
Tipuji, že se změnila verze PHP a Joomla je v nějaké staré verzi.

V podstatě by mělo stačit přepnout verzi PHP na serveru zpět (asi na verzi 5.6.x). Joomlu a její rozšíření zaktualizovat (případně obnovit ze záloh a zaktualizovat) a teprve potom přepnout verzi PHP na 7.4.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. čvn 2020 22:14 #142583
Odpověď od David
Uživatel
Zdravím všechny, tak jsem přehodil PHP na verzi 5 a ukázala se mi tato hláška:
Code:
Parse error: syntax error, unexpected '$qc665' (T_VARIABLE) in /web/htdocs2/bluetocz/home/www/libraries/joomla/cache/storage.php on line 1

Nemáte nějakou dobrou radu jak zachránit web a nepřijít o data?

Díky moc

David

10. čvn 2020 14:56 #142587
Odpověď od Bong
Moderátor
Mezi námi děvčaty, jakou verzi Joomly vlastně máte? Podle místění souboru libraries/joomla/cache/storage.php tipuji, že se jedná o Joomla 1.5, v tom případě ale potřebujete PHP verze 4.3.10 až 5.3 a MySQL 3.23 až 4.1.x, zaručeně ji nemáte aktualizovanou.

Co měl vlastně "šikula" za úkol na stránkách udělat? Aby bylo jasné, kde se hrabal?
Nebyly stránky náhodou hacknuté?
Proč jste manipulovali s verzí PHP, když všechno fungovalo?


Joomla 1.5 je už skoro 10 let mrtvá záležitost. Bylo by vhodné vaše stránky přemigrovat na verzi Joomla 3.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

10. čvn 2020 16:45 #142588
Odpověď od David
Uživatel
Zdravím,

tak v readme jsem našel, že se jedná o Joomla 3.x Pokud jde o zásahy, obávám se, že se pokusil nastavit heslo pro přihlášení ručně, přímo do databáze, ale nejsem si tím jistý.

Neexistuje způsob jak přeinstalovat Joomlu, ale zanechat původní DB?

Znovu opakuji, pokud byste někdo chtěl, jsem ochoten tu opravu zaplatit.

Pokud jde o PHP, měnili to na Forpsi, což jsem si změnil zpět. Je to tedy celé na Forpsi.

Zatím

David

10. čvn 2020 19:54 - 17. čvn 2020 08:53 #142590
Odpověď od Bong
Moderátor
Kontaktujte mě na info@bongovo.cz, můžu se zkusit na to podívat.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum