Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Multidomain + multilanguage na jednom hostingu????

27. kvě 2020 10:30 #142491
Dobrý den mám dotaz ohledně toho jak nejlépe provést to abych měl více jazykových mutací v jedné joomle a zároveň měl více domén třeba .cz - načetla by se česká verze , .sk - načetla by se slovenská a tak dále, zkoušel jsem se dívat na nějaké extensions, ale všechny mají ten háček, že v rámci SEO optimalizace nejsou nic moc a tak se ptám jestli je nějaký utlimate způsob jak to provést správně např přes htacces nebo tak něco bdu rád za každou radu :P

27. kvě 2020 13:23 #142493
Odpověď od Cony
Moderátor
Mrkněte na n3t Language Domains .
Poděkovali: Nitrex

27. kvě 2020 13:25 - 27. kvě 2020 13:27 #142494
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, nevím jestli vědomě nebo nevědomě, ale ptáš se na jedno z nejpalčivějších témat.

Všeobecně se tvůj dotaz dá rozdělit na dvě části:

- vícejazyčnost
- multidomain

Zatímco vícejazyčnost je v Joomle! velmi dobře řešena, oproti ostatním CMS luxusně řešena, pro multidomain (tedy více domén pod jedním systémem) zatím neexistuje nějaké optimální řešení. Tuším, že nějaké externí řešení (rozšíření) pro to existuje, viděl jsem nedávno řešení jednoho ruského vývojáře, ale vše má prostě různé háčky a jednoduché řešení neexistuje. Navíc vlasnost "multidomain" může mít i mnoho různých významů.


Pokud budeš mít na každé doméně vlastní systém (vlastní Joomlu!), pak řešíš problém s tím, že máš více systému na správu a musíš ty systémy nějak provázat. Pokud budeš chtít mít jeden systém, aby nějak zobrazoval data na různých doménách, pak ta výstavba bude složitější. Tuším, že řešení v samotném .htaccess prostě není dostačující.

Teď nevím, kde, ale četl jsem k tomuto tématu zajímavý článek, zkusím ho dohledat a dát sem link (pokud mě někdo předběhne, bude to jednodušší :-) )

Každopádně jednoduché to není, a dokonce jsou i snahy toto nějak dostat do jádra Joomly! (zatím ale jen v úvahách :-( ).

EDIT:
Super, Cony mě předběhl s konkrétním rozšířením. BTW pokud by to řešení nějak ideálně pracovalo, rozhodně by stálo za to napsat o tom článek.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Nitrex

27. kvě 2020 14:15 #142496
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
jednoduché řešení

za nás to řeší artio sef

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:
Poděkovali: Nitrex

27. kvě 2020 19:21 #142501
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: pokud by to řešení nějak ideálně pracovalo, rozhodně by stálo za to napsat o tom článek.

Poznačím si do úkolníčku :D
Poděkovali: Bong

Powered by Fórum