Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Varování: Databáze není aktuální!

26. dub 2020 07:19 #142210
Varování: Databáze není aktuální! od marvays
Návštěvník
U jednoho webu jsem v záložce s databází:
Code:
/index.php?option=com_installer&view=database

našel tyto chyby:
Code:
Verze schema databáze (3.9.10-2019-07-09) neodpovídá verzi CMS (3.9.16-2020-03-04). Tabulka 'j39_users' nemá index 'idx_username'. (Ze souboru 3.9.16-2020-03-04.sql.) Databázové tabulky Joomla! jádra nebyly dosud převedeny na UTF-8 Multibyte (utf8mb4).

Co to znamená a jak to mohu opravit? Děkuji

26. dub 2020 08:12 - 26. dub 2020 08:14 #142211
Odpověď od Bong
Moderátor
Přímo na té stránce tlačítkem Opravit.

To by mělo opravit minimálně ten index a pokud to ani na další pokus neopraví převod na UTF-8 Multibyte, bude asi nutné to udělat ručně v phpMyAdmin (změnit porovnávání na utf8mb4_unicode_ci).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

26. dub 2020 08:58 #142212
Odpověď od marvays
Návštěvník
Došlo k chybě.
1062 Duplicate entry 'radekb' for key 'idx_username'

26. dub 2020 11:14 - 26. dub 2020 11:14 #142213
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Co by to tak asi mohlo znamenat?

Duplicitní hodnota "radekb" pro jedinečný klíč "username".
Hmm
To asi budou zaregistrovaní uživatelé se stejným uživatelským jménem. Hlava mi ale nebere proč má být "username" jedinečné.
A jak to že se to povedlo vytvořit, to by přece v administraci vyskočila hláška, že uživatel se stejným jménem již existuje?

Že by chyba po importu po aktualizaci?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

26. dub 2020 14:01 #142214
Odpověď od Cony
Moderátor
Index přibyl tuším v 3.9.16, už se to tu probíralo. Username být jedinečný musí, jak jinak by se zjistilo, kdo se vlastně přihlašuje...
Ve starších verzích Joomly se jedinečnost username kontrolovala jen programově, ne na úrovni databáze. Pokud tedy uživatel vznikl jinak než standardní cestou (import, nějaké rozšíření třetí strany apod...), mohlo dojít k duplicitě.

Stačí zdvojené uživatele najít a promazat / přejmenovat.
Poděkovali: Rudolf

26. dub 2020 17:01 #142215
Odpověď od marvays
Návštěvník

Rudolf napsal: Co by to tak asi mohlo znamenat?

Duplicitní hodnota "radekb" pro jedinečný klíč "username".
Hmm
To asi budou zaregistrovaní uživatelé se stejným uživatelským jménem. Hlava mi ale nebere proč má být "username" jedinečné.
A jak to že se to povedlo vytvořit, to by přece v administraci vyskočila hláška, že uživatel se stejným jménem již existuje?

Že by chyba po importu po aktualizaci?


Takhle sem si to vysvětloval taky. Ale tento uživatel je v databázi jen jednou. Proto sem to hodil tady. Myslel jsem, že to jen špatně chápu.

Powered by Fórum