Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Odkaz na kontakt (ContactHelperRoute)

10. bře 2020 11:20 #141891
Ahoj,

řeším odkazy na kontaktní stránku uživatele v různých komponentách.

Mám vytvořeny kontakty (Komponenty > Kontakty) a mám plugin Events booking (Kalendář). V tomto kalendáři registrovaní uživatelé vytváří akce. V detailu akce se zobrazuje jméno uživatele, který akci vytvořil a na něm odkaz na všechny akce tohoto uživatele. Potřeboval bych, aby ten odkaz šel na stránku kontaktu.

K tomu chci využít takto složený link:
Code:
JRoute::_(ContactHelperRoute::getContactRoute($slug, $catid))

Takto se skládá link v komponentě com_contact na přehledu kontaktů. $slug a $catid už mám, s tím není problém. Problém asi s tím, že ten helper nejde použít mimo com_contact. Nejsem programátor, takže prosím o pomoc. Tuším, že problém bude se jmenným prostorem.

Otázka tedy zní, jak použít contact helper v jiné komponentě? Pohybuji se v rámci přepisů v šabloně, nerad bych zasahoval do jádra.

Děkuji
Filip

10. bře 2020 12:31 #141893
Odpověď od Cony
Moderátor
Jste mimo komponentu contact, musíte si helper ručně zaregistrovat, někam na začátek souboru, ve kterém používáte ten helper, dejte tohle
Code:
JLoader::register('ContactHelperRoute', JPATH_ROOT. '/components/com_contact/helpers/route.php');
Poděkovali: filip

10. bře 2020 12:44 #141894
Odpověď od filip
Uživatel
Díky moc, to je přesně ono!

Powered by Fórum