Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Google zastavil PPC a reklamu - důvod odkazy za nedůvěryhodné servery

21. úno 2020 16:54 #141781
Odpověď od Martens
Návštěvník
Bohužel, Cony, v .htaccess není taky nic. Je to standardní .htaccess pro Joomlu, doplněný o přesměrování z http na https a z varianty bez www na variantu s www - nic dalšího tam není.

Nicméně - a to by mohlo být zajímavé i pro ostatní - na podporu Google se obrátil kolega, který řeší primárně SEO a tam na návodnou otázku, zda na to můžou mít vliv weby, na které se ten náš odkazuje a případné breberky by mohly být tam, dostal odpověď, že možné to je.

Takže v tuto chvíli zkoušíme najít všechny weby a odkazy na cizí weby a primárně u těchto odkazů nastavím nofollow a nechám to projet znova googlem.

Samo, že info o tom, jak to dopadlo, pošlu.

21. úno 2020 17:28 #141783
Odpověď od Bong
Moderátor
Já jsem ty odkazované, ale i weby na stejném serveru (sousedy) už minule lehce testnul a taky nic. Teda, sousedi občas v minulém čase byly chycený malwarem a podobně... Ale zkusit se to může.

Pořád mi vrtá ten email, proč je "po slovensky".

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. úno 2020 22:44 #141784
Odpověď od Martens
Návštěvník

Bong napsal: Pořád mi vrtá ten email, proč je "po slovensky".


U nadnárodní společnosti bych se nedivil vůbec ničemu -"slovenčina" je to nejmenší.

22. úno 2020 01:06 #141785
Odpověď od Cony
Moderátor
Tak je fakt, že pokud z Google napíšou, že jsou na webu škodlivé odkazy, ale nejsou schopní říct kde, tak tomu moc nerozumím...
Jinak v zásadě škodlivý kód by mohl být napsán tak, aby se projevil jen googlebotu, z důvodu indexace. Skenovanání stránek by pak nic neukázalo. Ukázat by pak mohla něco funkce načíst jako googlebot ve webmaster tools.

Občas něco odhalí tenhle scanner , je ale potřeba přístup na příkazovou řádku serveru, pouští se jako CLI. Před pár lety jsem to použil, když jsem čistil server s asi 20ti weby, a ušetřilo mi to mraky času...

Powered by Fórum