Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

error 503 vs. omezení CMS?

17. led 2020 13:45 #141552
error 503 vs. omezení CMS? od vrtaak
Začátečník
Zdravím vespolek,
spravuju web letního tábora. Jednou do roka projde "zatěžkávací zkouškou", a to když se v daný den a hodinu snaží cca 300 uživatelů současně vyplnit a odeslat přihlašovací formulář. V minulosti to způsobovalo problémy v podobě přetížení, neodcházejících zpětných emailů a vyplněných přihlášek. Po konzultaci s poskytovatelem hostingu - Wedos - nám bylo sděleno, že na jejich straně není problém takový nápor zvládnout (vlastně to žádný nápor není), ale že omezení je na straně redakčního systému. Nicméně nám doporučili aktivovat si pro tento účel krátkodobě vyšší tarif (balíček NoLimit Extra) a po proběhnutí přihlašování ho zase zrušit. Toto jsem vloni udělal a vše proběhlo bez problémů. Letos jsem si opět den předem aktivoval balíček Extra, ale v den přihlašování jsem se pět minut před určenou hodinou už vůbec nedostal do administrace - error 503. Postupně jsem se tam prokousal asi až po dvaceti minutách a přihlášku mohl spustit. Mezi tím proběhly desítky telefonátů a esemesek vyplašenách rodičů, proč to nefunguje...
Může to opravdu způsobovat omezení samotného CMS? Web běží na Joomla 3.9.14, PHP 7.3.1, přihlášky jsou v BreezingForms. Stejná konfigurace jako vloni, kdy vše fungovalo, pouze je vše aktualizované.

17. led 2020 18:01 #141561
Odpověď od Cony
Moderátor
Ne, není to omezením CMS, ale zátěží serveru. To že Joomla zatíží server víc, než nějaká na míru napsaná aplikace je druhá věc, ale chybu 503 vyvolá přetížení serveru. Na testování zátěže serveru existují aplikace, dá se jim připravit scénář (přihlaš se, klikni sem a klikni tam) a pak to spustit vše naráz, lze tak předejít nepříjemným překvapením v době zátěže...

Powered by Fórum