Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

aktualizace robots.txt

15. led 2020 18:34 #141525
aktualizace robots.txt od Tomas
Začátečník
Zdravím, provedl jsem migraci joomla 2.5 - 3.9.14 a nerozumím jaké bych měl provést změny v robots.txt. viz zpráva níže...

"Od verze 3.3.0
V Joomla! 3.3 byla provedena změna souboru robots.txt, jejímž účelem je pro vylepšení SEO, ve výchozím nastavení, povolení přístupu Google botům k souborům šablon a médiím. Tato změna není při aktualizaci automaticky aplikována, uživatelům je doporučeno zkontrolovat změny v souboru robots.txt.dist a tyto změny použít v jejich vlastním souboru robots.txt."

Pomůže někdo? Díky. Tomas

15. led 2020 18:55 - 15. led 2020 19:05 #141527
Odpověď od Bong
Moderátor
To znamená, že pokud už používáte nějaký původní robot.txt, tak byste měl jeho obsah přepsat obsahem souboru robots.txt.dist nebo jej upravit. Z měny se týkají hlavně části povolení prohlížečům do složek (Disallow), kdy třeba ve staré verzi byl nelogicky zakázán přístup do images a pak vyhledávače neindexovaly vůbec žádné obrázky na webu....

Prostě přejmenujte robots.txt.dist na robots.txt a máte hotovo.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. led 2020 23:51 #141531
Odpověď od Tomas
Začátečník
Ja nevedel jestli tam ten .dist pak nebude chybet, kdyz tam nebude. Fajn, takze ho prejmenuju a ten stary smazu. Diky moc!

16. led 2020 01:23 #141532
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Je to ten nejjednodušší způsob.

Ale odpovídá to open source == bude fungovat, ale budou Vám tam chybět další důležité věci, které se používají (například sitemapa)
Navíc joomla v sobě obsahuje chybu od verze 2.5 a dovoluje indexovat články, i když jsou přístupné jen pro registrované.
Odstraňovat takové zaindexování je mazex, zvlášť když ty články obsahují citlivá osobní data klientů, které nemají být vidět na internetu jen pro toho registrovaného uživatele.

A já osobně nemám rád vynucování google, aby si indexoval celý obsah souborů co mám na ftp, takže máme upravený robots ještě jiným způsobem.

Jak jsem ale psal - bude to ale fungovat, jen to není nejlepší způsob.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

16. led 2020 09:53 - 16. led 2020 09:55 #141534
Odpověď od Tomas
Začátečník
Sitemap bych tam chtěl, ale to stačí zkopírovat ze starého robots.txt do nového, nebo mi něco uniká? Ostatní záležitosti snad nejsou důležité. jedná so malý web bez registrací apod...

16. led 2020 10:26 #141535
Odpověď od Tomas
Začátečník
Teď jsem zjistil, že skutečně uniká. Xmap je nejspíše po smrti, takže sitemap nešlape. Zkusím OSMap z Bongovo... Díky Rudolf, Bong!

Powered by Fórum