Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

zastaralý PHP

15. led 2020 15:18 #141516
zastaralý PHP od hanuska
Uživatel
Prosím o pomoc. Uvolila jsem se administrovat webovky jedné neziskovce. Jsou vytvořeny v Joomla a já ho vůbec neznám. (Jedinou zkušenost mám s krátkým románkem ve WordPressu). Po přihlášení na mě rovnou vyskočilo, že mám zastaralý server PHP 7.0.33 a mám jej upgradovat minimálně na 7.2. Za prvé nevím, jak se to dělá a za druhé mám strach, aby na tom webu nepřestalo něco fungovat.
Byl byste někdo tak ochotný a polopatě mě nasměroval ke zdárnému výsledku?
Mnohokrát díky!

15. led 2020 17:08 - 15. led 2020 17:25 #141521
Odpověď od Bong
Moderátor
PHP je záležitost vašeho hostingu. Administrace Joomly jen upozorňuje, že je něco zastaralého, atd. To neznamená, že přestane fungovat.

O zvýšení verze PHP si musíte požádat váš hosting, některé možnost přepnutí verze mají i ve své administraci (aktuálně je verze 7.3.x).

Také byste měla mít aktualizovanou Joomlu a všechna rozšíření, protože ta musí být schopna na novější verzi PHP pracovat. To už uděláte jednoduše v administraci Joomly několika kliknutími...

EDIT: pokud něco budete potřebovat poradit konkrétněji nebo třeba poradit s vzhledem, je třeba i napsat, jakou verzi Joomla a rozšíření provozujete. Případně odkaz na stránky.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

15. led 2020 19:37 #141528
Odpověď od hanuska
Uživatel
Našla jsem, že verzi Joomla mám: Joomla! 3.8.13
Verze "Joomla" a "PHP" jsou tedy 2 rozdílné věci? Našla jsem zatím jen aktualizaci Joomla na 3.9.14

15. led 2020 21:26 #141530
Odpověď od Bong
Moderátor
No můžete si to představit tak, že PHP je něco jako váš Windows a Joomla jako Office... :-)

Ta verze PHP není takový problém, ale Joomlu by bylo vhodné aktualizovat (Komponenty - Aktualizace Joomla). Také je velice vhodné před změnami webu nejprve zálohovat. Ideálně si naistalujte komponentu Akeeba Backup, pokud ji tam už nemáte a v ní spusťte zálohování. Potom aktualizujte Joomlu a její případná rozšíření (Rozšíření - Spravovat - Aktualizovat).

Dáte nám odkaz na stránky?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. čvn 2020 14:12 #142581
Odpověď od hanuska
Uživatel
Dobrý den,
hrabu se v tom další pátek a rozumím tomu čím dál méně.
Stránky jsou to: hospictempus.cz
Vůbec nechápu, jak jsou ty stránky postavené. Některé věci, jako třeba ta stabilní zelená lišta nahoře, jsem vůbec nikde nenašla, abych ji mohla editovat.
Potřebovala bych nějaký školení. Hlavně taky mít možnost to postavit znova a vyházet těch milion stránek, které tu jsou v nějaké neveřejné verzi a akorát mi tu zabírají čas.
J.

09. čvn 2020 15:19 #142582
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Vůbec nechápu, jak jsou ty stránky postavené. Některé věci, jako třeba ta stabilní zelená lišta nahoře, jsem vůbec nikde nenašla, abych ji mohla editovat.


Špatně hledáte :)
Web sice neznám ale během 10 sekund vím:
- tmavá lišta je modul typu contact ID 93
- zelený pruh je nadefinovaný v šabloně a vlevo jsou moduly ID 87 a 94 (typ custom) a vpravo modul ID 1 (typ menu/nabídka).

Potřebovala bych nějaký školení. Hlavně taky mít možnost to postavit znova a vyházet těch milion stránek, které tu jsou v nějaké neveřejné verzi a akorát mi tu zabírají čas.


Školení najdete online na webu spousty:
docs.joomla.org/Main_Page
www.ostraining.com/joomla-training/

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum