zastaralý PHP

hanuska
15. led 2020 15:18 #141516
Prosím o pomoc. Uvolila jsem se administrovat webovky jedné neziskovce. Jsou vytvořeny v Joomla a já ho vůbec neznám. (Jedinou zkušenost mám s krátkým románkem ve WordPressu). Po přihlášení na mě rovnou vyskočilo, že mám zastaralý server PHP 7.0.33 a mám jej upgradovat minimálně na 7.2. Za prvé nevím, jak se to dělá a za druhé mám strach, aby na tom webu nepřestalo něco fungovat.
Byl byste někdo tak ochotný a polopatě mě nasměroval ke zdárnému výsledku?
Mnohokrát díky!

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
15. led 2020 17:08 - 15. led 2020 17:25 #141521
PHP je záležitost vašeho hostingu. Administrace Joomly jen upozorňuje, že je něco zastaralého, atd. To neznamená, že přestane fungovat.

O zvýšení verze PHP si musíte požádat váš hosting, některé možnost přepnutí verze mají i ve své administraci (aktuálně je verze 7.3.x).

Také byste měla mít aktualizovanou Joomlu a všechna rozšíření, protože ta musí být schopna na novější verzi PHP pracovat. To už uděláte jednoduše v administraci Joomly několika kliknutími...

EDIT: pokud něco budete potřebovat poradit konkrétněji nebo třeba poradit s vzhledem, je třeba i napsat, jakou verzi Joomla a rozšíření provozujete. Případně odkaz na stránky.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od hanuska
15. led 2020 19:37 #141528
Našla jsem, že verzi Joomla mám: Joomla! 3.8.13
Verze "Joomla" a "PHP" jsou tedy 2 rozdílné věci? Našla jsem zatím jen aktualizaci Joomla na 3.9.14

Odpověď od Bong
15. led 2020 21:26 #141530
No můžete si to představit tak, že PHP je něco jako váš Windows a Joomla jako Office... :-)

Ta verze PHP není takový problém, ale Joomlu by bylo vhodné aktualizovat (Komponenty - Aktualizace Joomla). Také je velice vhodné před změnami webu nejprve zálohovat. Ideálně si naistalujte komponentu Akeeba Backup, pokud ji tam už nemáte a v ní spusťte zálohování. Potom aktualizujte Joomlu a její případná rozšíření (Rozšíření - Spravovat - Aktualizovat).

Dáte nám odkaz na stránky?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.