Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

zaheslování

06. pro 2019 12:22 #141288
zaheslování od Pepíno
Začátečník
mám dotaz ohledně zaheslování různých článkjů, fotek, videí atd. . Samozřejmě se dá udělit přístup registrovaným atd. To je jasné, ale jestli je nějaká možnost zaheslovat přístupy. Pokud je někdo připojen jako registrovaný tak při odchodu se musí odhlásit, což spousta lidí nedělá. Potom se každý dostane i tam kde můžou registrovaní. Tato možnost třeba fungovala v Gallery2. pokud se někdo chtěl dostat do určité složky tak musel použít heslo, i registrovaní samozřejmě. Snad jsem můj dotaz dostatečně popsal.

06. pro 2019 12:30 - 06. pro 2019 12:31 #141289
Odpověď od H13
Admin
Rozumím otázce, nerozumím tomuto:

Pokud je někdo připojen jako registrovaný tak při odchodu se musí odhlásit, což spousta lidí nedělá. Potom se každý dostane i tam kde můžou registrovaní.


Jak to myslíš s tím "každý"?

Jinak, teoreticky by jsi si mohl pohrát z různýma úrovněma ACL, tedy, že i když by byl někdo registrovaný, pro zobrazení by byla potřeba jiná úroveň ACL.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

06. pro 2019 13:12 #141290
Odpověď od Pepíno
Začátečník
myslím tím třeba pokud je pc doma, tak pokud je někdo přihlášený neustále , tak při odchodu se mohou ostatní dívat co je třeba jen pro registrované.
Úroveň ACL? To mi nic neříká, můžeš poradit?

06. pro 2019 14:07 - 06. pro 2019 14:44 #141291
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak zrovna to, že někdo odejde od PC a ostatní se dívají bych neřešil. To samé se mu stane, když se neodhlásí z banky. Jeho blbost. Nemá koukat na hambárny. :-)

Pokud se jedná o přihlášení do administrace, tak tam je v Globálním nastavení - Systém: Nastavení sezení. Po nastavené době nečinnosti vás to odhlásí.

Řešením by pro vás mohl být plugin Session Keeper extensions.joomla.org/extension/session-keeper/ nebo něco podobného.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

06. pro 2019 19:50 #141295
Odpověď od Pepíno
Začátečník
tak o hambárny se opravdu nejedná:), to by jsem ani neřešil, ale v naší skupině jsou prostě věci, které jsou interní a nemusí je vidět nikdo jiný. No uvidím jestli něco objevím co by odpovídalo našim představám

06. pro 2019 21:10 #141296
Odpověď od Bong
Moderátor
Vyzkousejte plugin co jsem psal.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum