Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Přihlášení pro více domén

02. pro 2019 18:51 #141255
Ahoj, řešil někdo z vás přihlášení platné pro více domén (sdílení login session mezi více stránkami). Pro Joomlu! 1.5 na to existují návody. V Joomle! 2.5 a 3 je to díky různým právům složitější. Zatím jsem nenašel žádný návod.

Řešil to někdo někdy?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. pro 2019 21:41 - 02. pro 2019 21:44 #141260
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Honzo,

my jsme pro jednoho klienta vytvářeli 2 eshopy a 2 marketingové weby, kde se přihlášením a registrací na jeden automaticky vytvořily účty na další domény == přihlášení bylo pak možné na další weby.

To ale nebude tento problém, zdá se že podle popisu to může být něco jiného?

Napadá mě že jsem automaticky přihlášený do BE nebo FE na dalších doménách po přihlášení na jedné z nich?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

02. pro 2019 21:53 - 02. pro 2019 21:54 #141261
Odpověď od H13
Admin
V podstatě si dokážu představit dvě metody:

a) kopírovat stávající údaje do jiných instancí - jak popisuješ - s tím, že v případě různých nastavení jako jsou práva je zapotřebí neustále kontrolovat, zda jsou ostatní stránky aktualizovaný. A co jsem tak četl, pokud je možný spravovat účet na všech stránkách, pak může docházet ke smyčce kontrol všech údajů.

b) nebo prostě, pokud to jde, pak použít v databázi view (takto fungovaly všechny návody pro 1.5). Jenže to pravděpodobně ještě nikdo nepopsal pro Joomlu! 3 a její trochu komplikovanější ACL.

Joomla! projekt šel cestou "neřešit to" a pokud člověk využívá služby jako extensions.joomla.org, forum.joomla.org, showcase.joomla.org, atd., pak si prostě všude musí vytvářet novej účet, což není zrovna optimální :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

02. pro 2019 22:13 #141262
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No já bych šel asi cestou, kterou máme odladěnou == a.

Používáme 2 obousměrné pluginy, které řeší informace v DB, aktuálně spojené i s acymailingem a virtuemartem.
Ty bych asi upravil a přidal kopírování ACL práv a možná i zápis do session pokud by to šlo a byl požadavek.

Dokážu si představit to celé sofistikovaně upravit a místo pluginů vytvořit komponentu pro celkové nastavení a sadu pluginů (joomla, acymailing....)

Ale možná něco takového již fakt existuje.

Když nad tím tak přemýšlím, kdybychom to naprogramovali, tak bychom vyřešili problém s nekonečným vytvářením super administrátorských účtů na všechny weby co máme pro jednou navždy?

To by se mi líbilo :)

Prostě bych vytvořil jeden účet na primárním webu, přiřadil domény v nastavení a po uložení by se vytvořily stejné účty na ostatních doménách.

To se mi nechce věřit že to nikdo takto neřešil. Někde jsem zahlédl něco o multiadministraci více domén najednou, nějaká komponenta, ta by to neřešila?

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

02. pro 2019 22:22 #141263
Odpověď od H13
Admin
Řešilo se to, ale většinou je problém s těma komponentama, že nejsou aktuální:

JFusion, Joomla! Multisites, atd.

Dá se říct, že existuje více variant potřeb u těchhle řešení:

a) někdo chce mít jednu instanci Joomly! a použít jí pro více domén/subdomén - prostě jen z důvodu ušetření neustálého vytváření nových instancí, kvůli jedné správě a jednomu jedinému místu při aktualizacích.

b) někdo chce mít více instancí Joomly! a přenášet mezi nimi jen údaje o přihlášení. Přihlásím se na stránce A a chci být příhlášen i na stránce B (něco jako když se přihláším do Google obecně a přihlášení platí i v Google Mailu, a ostatních službách).

A buď je problém v tom, že stávající komponenty jsou zastaralý, nebo pro velmi jednoduchou vlastnost (být přihlášen automaticky na více stránkách) jsou moc komplexní a komplikované.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum