Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Extrémně pomalá administrace

22. čvc 2019 10:11 #140505
Extrémně pomalá administrace od Joom
Začátečník
Ahoj, řeším už asi po několikáté problém s rychlostí administrace. Frontend běží rychle, ale v administraci vše trvá hrozně dlouho. Vypnul jsem všechna rozšíření abych identifikoval chybu, ale stejně se problém nevyřešil. Zajímavé je, že to zpomalení administrace se nikdy neobjeví hned, ale až po nějakém čase. Zkusil jsem ještě web rozjet ze zálohy, kdy byl určitě OK a stejně nic se nezměnilo. Podezřívám z toho hosting, ale nerad bych někomu křivdil. Mate s tímto někdo nějakou zkušenost a můžete mi dát třeba jen tip na to, kde hledat problém? Děkuji.

22. čvc 2019 10:49 #140506
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

zkus si zapnout debug mode a podívat se, jestli náhodou něco nenahrává moc dat dohromady (např. že by nějakej SQL dotaz trval nezvykle dlouho). Ale pozor, může to klamat, zapnutí debug módu samo o sobě zapřičiní hodně velký zpomalení, protože se tam zobrazuje celkem hodně dat.

Teoreticky by tam mohl být problém s Javascriptem, ale jakmile by jsi např. znovunačetl stránku, mělo by to být zase Ok. To znamená, pokud to zpomalení trvá i po reloadech, Javascript by problém být neměl.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. čvc 2019 11:42 - 22. čvc 2019 14:55 #140507
Odpověď od Joom
Začátečník
Ahoj, můžeš se trochu podívat? Moc mě nenapadá kde přesně hledat problém. Vím, že se dobře orientuješ a může to být třeba jen drobnost.

V administraci je těch dat moc.

Joomla! konzole ladění chyb

22. čvc 2019 11:52 #140508
Odpověď od H13
Admin
:-) Myslím, že screenshoty by byly lepší, protože debug mode je graficky zpracovanej (s barvama a progress barem, což výrazně usnadní práci a je přehledný).

Každopádně ty by jsi si měl udělat např. screenshoty v době, kdy to jede Ok a pak, když je to pomalý a porovnat, pokud by tam nebyl rozdíl, pak hledat jinde.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. čvc 2019 12:19 - 22. čvc 2019 12:21 #140509
Odpověď od Joom
Začátečník
Ahoj, takhle to je to ok? Nebo ke stažení zde Odkaz Díky za radu :)

22. čvc 2019 12:42 #140510
Odpověď od Joom
Začátečník
Ahoj, problém je, že to jelo OK a já nepojede dokud na to nepřijdu. Proto jsem tě požádal o mrknutí okem, co se ti tam nemusí zdát. Přijde mi to totiž jako záhada.

Powered by Fórum