Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

automatické (a chybné) oznámení o aktualizaci

22. kvě 2019 16:27 #140128
automatické (a chybné) oznámení o aktualizaci od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Dobrý den,
mám web vytvořený a aktualizovaný na Joomla 3.9.6 ( www.obec-krakovany.cz ). Rovněž mám aktuální všechny komponenty.
Stále však chodí automatický email s předmětem: Joomla! aktualizace je dostupná pro Obec Krakovany – obec-krakovany.cz/

A zprávou:
Aktuálně nainstalovaná verze Joomla!: 3.9.1
Joomla! verze, která je k dispozici pro instalaci: 3.9.2

Plugin: "Systém - Oznámení o aktualizaci Joomla!" mám deaktivovaný.

Jak zastavit automatické zasílání emailu? Nebo jak změnit, aby si systém stále nemyslel, že je nainstalovaná Joomla 3.9.1?

Díky Míra

22. kvě 2019 18:14 - 22. kvě 2019 18:27 #140130
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejsem si jistý, ale ten email by snad měl přijít jen jednou (na jednu emailovou adresu) a ne opakovaně. Někdy podobná upozornění zasílají různé cizí služby...

Zkontrolujte ten email s upozorněním, který vám chodí. Podstatné jsou:

- doména uvedená na konci předmětu emailu
- emailová adresa odesílatele emailu
- doména na kterou vede odkaz na aktualizaci v těle emailu

Můžete tam mít třeba nějakou pozapomenutou instalaci - kopii, třeba i na subdoméně. A někdy to mate, už jsem něco podobného zažil.


Pokud jsou v pořádku a email a doména se shodují, pak by bylo vhodné instalaci Joomly opravit. Nejspíše ideálně postupnými kroky:

  • V phpMyAdmin proveďte opravu tabulek vaší Joomly (toto asi není až tak potřebné...)
  • Stáhněte si plný instalační balíček Joomly downloads.joomla.org/ a v Komponenty - Aktualizace Joomla - záložka Nahrát a aktualizovat stažený balíček jej nainstalujte.
  • V Systém - Globální kontrola zaškrtněte všechny případné položky a zvolte Zkontrolovat.
  • V Rozšíření - Spravovat - Databáze opravte tlačítkem Oprava databázi aktuální instalaci.
  • V Rozšíření - Správce jazyků - tlačítko Instalovat jazyky nainstalujte nebo znovu nainstalujte jazyky, které používáte.
  • Zvolte Systém - Vyprázdnit mězipaměť: Smazat vše a také vyprázdněte cache prohlížeče

Potom zkontrolujte v Rozšíření - Spravovat - Spravovat, jestli je položka CMS Joomla opravdu ve verzi 3.9.6, jestli ani teď ne, pak se tento údaj nepřepíše z nějakého důvodu v databázi. Je možno jej zkusmo opravit ručně přímo v tabulce _extension.
Plugin Systém - Oznámení o aktualizaci Joomla! zkuste zapnout a uvidíte.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

09. čvn 2019 21:49 #140305
Odpověď od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Dobrý den,
tak jsem provedl všechny rady v odrážkách. A problém stále trvá. Jdu se mrknout na poslední vaší radu, a to je oprava v tabulce _extension.

Zatím díky.

12. čvn 2019 08:24 #140333
Odpověď od Miroslav Čábelka
Návštěvník
Problém vyřešen, díky!

Powered by Fórum