Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

dakujem všeobecná téma pomoc a rady Rafimu

18. kvě 2019 09:09 #140109
Odpověď od Rafi87
Uživatel
dakujem za odpoved, áno čítam články a pozerám videá, len niektorým veciam moc nechápem,, mám rád videá ked v nom ukazujú istý návod tak rýchlo že človek ani nevie čo má robiť,,

včera som si stiahol nejaké rozšírenia, a pekne sa mi podarilo stránku pokašlať, nakoniec sa mi nejako podarilo chybu odstrániť, no stále to nie je 100%, je tam vidieť chybu,, snažím sa nájsť templaty zadarmo, ale taký čo by som chcel, som zatial nenašiel,, čo sa mi páči sú platené,,
ked sa možem spýtať, tak ako treba nainštalovať nový templat? a nejaké rozšírenie modul?
dakujem

18. kvě 2019 09:54 #140110
Odpověď od Bong
Moderátor
Video lze zastavit, kousek vrátit,...
Předpokládám, že jste nový uživatel, který si prostě chce jen udělat vlastní web a nebude potřebovat se tím technicky dále zabývat. Přesto byste měl ovládat základní znalosti a práci s Joomlou.

Berte to tak, že Joomla je jakýsi operační systém, ve kterém můžete udělat většinu potřebných věcí a web může fungovat. Na speciální požadavky (funkce, vzhled,...) se dají doinstalovat různá rozšíření.

Pokud tedy něco nejde udělat přímo v Joomle a najdete rozšíření, které vám vyhovuje, pak si stáhnete instalační balíček rozšíření (komponenta, modul, plugin nebo šablona) do PC a v administraci Joomly následně nainstalujete v Rozšíření - Spravovat - Instalovat: záložka Nahrát soubor s balíčkem. Po instalaci pak dané rozšíření najdete v administraci v umístění podle jeho typu a můžete jej používat, nastavovat, atd.

Tedy pokud nainstalujete šablonu, která vám vyhovuje, bude tato v Rozšíření - Šablony... Pak už jen v Rozšíření - Šablony - Styly označíte novou šablonu a kliknete na tlačítko Výchozí. Šablona se použije na vzhled webu.

Každou šablonu můžete i nějak nastavovat, stačí kliknout na její název a na záložkách nastavení si upravíte loga, barvy, titulky,... dle potřeby (schválně se podívejte, co jde všechno upravit u vaší Beez3 - Default). Vzhled, který nelze ovlivnit v nastavení šablony, je nutné měnit přímo v souborech šablony. Ale to vyžaduje určité znalosti a zkušenosti, nebo se prostě zeptáte zde.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. kvě 2019 11:15 #140111
Odpověď od Rafi87
Uživatel
a chcem sa spýtať, každý modul či templat pasuje na všetky verzie? včera som vdaka nejakému modulu spravil chybu na stránke,,

a teraz som stiahol asi 7 templat, a toto mi píše

Upozornenie
JInstaller: :Install: Nemôžem nájsť inštalačný XML súbor Joomla.
×
Chyba
Nemôžem nájsť inštalačný balíček

chcem obyčajný web, nebude nič komplikované, bolo by možné, že by mi stým niekto vedel pomocť? aj zaplatím
začal som robiť offline web, ale tento sa mi páči viac, no keby som v nom vedel robiť,,

18. kvě 2019 11:37 #140112
Odpověď od Bong
Moderátor
U každého instalačního balíčku by měla být napsána verze pro kterou je určen. Vás by měla zajímat jen rozšíření pro Joomla 3.

Chyba, která se vám při instalaci objevuje může být způsobená i nesprávně nainstalovanou Joomlou, pokud se toto vyskytuje prakticky u každého pokusu o instalaci, nebo nesprávným instalačním balíčkem.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. kvě 2019 14:02 #140114
Odpověď od Rafi87
Uživatel
noo, našiel som konečne templat ktorý mi vyhovuje, podla mna je krásny, velmi sa mi páči,, a chcem sa ešte spýtať, že ked vytvorím na lavom boku menu "jazyk stránky" a ked chcem tam dať napr malé vlajky s presmerovaním, to mám ako urobiť?
nechcem aby sa mi zmenil jazyk stránky, ja chcem presmerovanie, kedže budem mať tú istú stránku ešte v dalších 3 jazykov na subdoménach,,

napr
kristian.life
en.kristian.life
de.kristian.life

poradte prosím, na offline html stránke som to vedel, pridal som vlajku pod tým link a už to bolo,,

18. kvě 2019 16:09 #140115
Odpověď od Cony
Moderátor
V editaci položky menu na záložce Typ odkazu pole Obrázek odkazu. Pokud chcete jen obrázek a nezobrazit text tak ještě vypnout Zobrazit titulek nabídky.

Powered by Fórum