Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Otázka na SEO odborníky

09. dub 2019 07:56 - 09. dub 2019 07:59 #139766
Ahoj,

měl bych otázku na SEO odborníky.

Tato stránka: www.phoca.cz/phocacart neobsahuje žádné spojení "Phoca Cart component" a přeci ve výsledcích hledání je tak nazvána pomocí titulku:



Našel by se někdo, kdo by mi vysvětlil proč?

Znamená to, že vyhledávač je natolik "chytrý" a svéhlavý, že vůbec nemá smysl zabývat se SEO technikami, ale věnovat se obsahu?

Z textu a odkazů na stráce spíše vyplívá, že je ta informace o Phoca Cart (včetně rozšíření - modulů a pluginů) než jen o komponentě.

Děkuji.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

09. dub 2019 08:46 - 09. dub 2019 08:46 #139767
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, ano věnuj se obsahu. Klíčová slova které pro Phoca Cart opakuješ ta samá do kola na různých stránkách význam nemají viz "joomla, phoca, joomla интернет магазин, joomla eshop, joomla" navíc 4x joomla :-) a to není dobré. Myslím si, že klíčová slova můžeš opustit úplně. Zvaž změnu title.


Google říká:

"When we know the user's query, we can often find alternative text from a page that better explains why that result is relevant. Using this alternative text as a title helps the user, and it also can help your site. Users are scanning for their query terms or other signs of relevance in the results, and a title that is tailored for the query can increase the chances that they will click through."

09. dub 2019 09:31 #139768
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Český Google ukazuje něco jiného - jen Phoca Cart
Anglický Google přidává Component za název.

Trochu jsem brouzdal a protože všude kde jsem brouzdal jsem narazil na původní schéma používání Component v názvu aplikací, může to být pozůstatek původní indexace a obsahu?

www.phoca.cz/documentation/category/52-p...urant-menu-component
www.phoca.cz/documentation/category/116-phoca-cart-component

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

09. dub 2019 10:46 - 09. dub 2019 10:48 #139769
Odpověď od H13
Admin

www.phoca.cz/documentation/category/116-phoca-cart-component


Jenže stejně tak se používá základní:
www.phoca.cz/documentation/category/115-phoca-cart

nebo pro jakýkoliv modul:
www.phoca.cz/documentation/category/117-phoca-cart-cart-module

a na stránce Phoca Cart nikde neříkám, že se jedná jen o komponentu, jsou tam i odkazy na moduly, atd. - tedy obsah spíše říká to, že se jedná o rozšíření, které se dále větví na komponentu, moduly a pluginy, atd.

Ptám se proto, jestli je někde chyba, nebo si prostě Google svéhlavě řekl, že nejdůležitější část Phoca Cart je komponenta a tu pak chybně přiřadil k Phoca Cart (jenže Phoca Cart je rozšíření, které obsahuje komponentu, moduly a pluginy)

Někdo prostě udělal chybu. Buď já (rád bych věděl kde), nebo Google s tím, že už při svém "AI" rozhodování zachází až příliš daleko.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

09. dub 2019 14:25 - 09. dub 2019 14:35 #139774
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Neměl by být ten první řádek to, co je v tagu TITLE? Alespoň vždy to tak podle mě bylo.
www.contentkingapp.cz/akademie/nazev-stranky/

Možná že když je to krátké tak to něčím z obsahu doplní.

09. dub 2019 14:43 #139777
Odpověď od H13
Admin

Martin70 napsal: Neměl by být ten první řádek to, co je v tagu TITLE? Alespoň vždy to tak podle mě bylo.


To je právě to, čemu nerozumím, v kódu je:
Code:
<m-eta name="twitter:title" content="Phoca Cart" /> <t-itle>Phoca Cart</title> <m-eta property="og:title" content="Phoca Cart" />

A tuším, že tomu v minulosti nebylo jinak.

Ale co je hodně zajímavé, ráno bylo "Phoca Cart component" a teď už je jen "Phoca Cart" (jak v české tak mezinárodní verzi).

No, jestli to opravil nějaký robot na základě této diskuze, pak už se jedná o AI na druhou. :-)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum