Falešné zamítnutí přístupu ke chráněnému obsahu webu - kde eliminovat?

Barracuda666
05. dub 2019 09:02 - 05. dub 2019 09:33 #139736
Dobrý den, ahoj. Opakovaně se setkávám s tím, že lidé mimo firmu mají problém dostat se k obsahu webu chráněnému heslem, ačkoliv mají správné přístupové údaje. Zadají správný link, username, password, systém dotyčného přihlásí...ale vrátí ho na homepage a vyhodí hlášku, že nemá oprávnění pro přístup ke chráněnému obsahu. ("Chyba: Pro přístup k tomuto obsahu nemáte oprávnění."). Pokud dotyčný poté zadá znovu adresu, normálně již stránky vidí, stejně tak je najde v menu. Máte s tím někdo zkušenost? Jak a kde Joomla! přenastavit, aby se toto "falešné zamítnutí přístupu" eliminovalo a nemátlo klienty? Předem děkuji za odpověď.
EDIT: Při pokusu o úpravu přihlašovacího modulu se mi objevila hláška "Chyba: Při načítání dat formátu JSON došlo k chybě: http% s stavový kód.". Je možné, že toto je zakopaný pes? Nejsem programátor a struktury JS apod. mi nic moc neříkají.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
05. dub 2019 11:36 #139740
Tipl bych na nesprávně nastavené přesměrování po přihlášení. Mrkněte do položky menu pro přihlášení, co tam máte za přesměrování, a jestli náhodou neukazuje na položku menu, která je jen pro nepřihlášené. Popř. v prohlížeči zkoukněte odkud kam Vás to přesměrovává...

Odpověď od Barracuda666
05. dub 2019 12:38 #139742
Děkuji za odpověď. Na obsah, který je pouze pro nepřihlášené, to určitě neodkazuje. Máme obsah buď pro všechny (Public) nebo pro přihlášené (Client), kteří vidí veřejné i jejich věci.
Věc, která mě mate, je ta, že standardní přihlašování funguje, klient se zaloguje, a když potom zadá do adresního řádku danou adresu (nebo si ji najde v menu), stránku vidí.
V případě, že jdu přes přímý odkaz na konkrétní stránku viditelnou pro Client, nefunguje. Když se i já jako SuperUser/Administrator přihlásím zvenčí přes přímý odkaz na konkrétní stránku www.blalala.cz/prvnidruhy/taspravna , automaticky mě to odkáže na standardní přihlašovací formulář s hláškou, že pro přístup k této stránce se musím přihlásit (což je dobře), přihlásím se, přehodí mě to na homepage www.blalala.cz s onou hláškou (Chyba: Pro přístup k tomuto obsahu...) a teprve potom, když zadám celou adresu "taspravna", se tam dostanu (nebo si položku najdu v menu). Toto se týká všech stránek pro Client.
Je otázka, jestli já tento kiks vůbec mohu v Joomla! opravit.

Odpověď od Bong
05. dub 2019 12:53 #139744
Možná to nesouvisí, ale děje se toto i když vypnete SEF URL?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Cony
05. dub 2019 13:14 #139746
... a když přepnete na zkoušku šablonu na základní?

Odpověď od ghost
05. dub 2019 15:22 - 05. dub 2019 15:23 #139747
Nemate nahodou problem s presmerovanim s/bez www?
www.domena.cz vs. domena.cz
Vzdy byste mel mit jen jednu verzi (kterou si vyberete je prakticky na Vas) a ta druha by mela byt presmerovana, abyste nemel dva weby.
Jak prvni bych zkusil otestovat toto, protoze prihlaseni na domena.cz neni to same jako byt prihlasen na www.domena.cz .

Joomla! pro každého

Odpověď od klucon
05. dub 2019 21:37 #139753

ghost napsal: Nemate nahodou problem s presmerovanim s/bez www?
www.domena.cz vs. domena.cz
Vzdy byste mel mit jen jednu verzi (kterou si vyberete je prakticky na Vas) a ta druha by mela byt presmerovana, abyste nemel dva weby.
Jak prvni bych zkusil otestovat toto, protoze prihlaseni na domena.cz neni to same jako byt prihlasen na www.domena.cz .

tak tuto teorii mohu pouze potvrdit.. také sem se trápil a nakonec byl zakopaný pes v přesměrování...

www.klucon.cz - Klucon Sports extensions for a new Joomla 4.