Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Problém s levým menu nabídky

20. bře 2019 17:00 - 20. bře 2019 17:19 #139514
Problém s levým menu nabídky od kubajz
Uživatel
Ahoj,

již druhý ten nemohu přijít na to co mám v Joomle špatně nastaveného, že se mi v některých sekcích eshopu nezobrazuje levá nabídka a v některých ano. Procházím si nastavení jednotlivých menu a nemohu najít žádný rozdíl, zřejmě to bude nějaká prkotina ale já už začínám být bezradný a tak se obracím na vás.

Pro příklad
- zde je link kde se levé menu zobrazuje
- na tomto linku je zmiňovaný problém

Nějaké rady? Nejedná se o jedinou sekci kde se tento problém vyskytuje.

Předem všem děkuji

20. bře 2019 19:00 - 20. bře 2019 20:49 #139515
Odpověď od Bong
Moderátor
Vypněte si Přátelské URL. Funguje?

Udělejte si položku menu alespoň na hlavní stránku shopu a nastavte zobrazování modulu(ů). Teprve potom si udělejte ty položky někam do shopu v horním menu.

Když web vytváříte tak máte mít Přátelské URL vypnuté.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. bře 2019 09:25 #139518
Odpověď od kubajz
Uživatel
Web se mi dostal do rukou již v rozpracovaném stavu, přátelské URL bylo samozřejmě doposud zapnuté.
Nyní když ho vypnu tak mi všechny linky směřují na homepage. Jediné které správně fungují jsou v top menu.

(ÚVOD
NÁHRADNÍ DÍLY - NOVÉ
NÁHRADNÍ DÍLY - POUŽITÉ
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
KONTAKT
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ)

21. bře 2019 10:34 - 21. bře 2019 10:35 #139519
Odpověď od Bong
Moderátor
Směřují na homepage? A vypadají po najetí myši jak? Jako když je pořád zapnuté SEF URL? Nebo je to chyba 404?

Dokud to máte zapnuté je těžké posuzovat co máte špatně. Začněte vytvořením a nastavením alespoň té položky na hlavní stránku shopu (může být skrytá). Vždyť ani tu tam nemáte, motoaixam.cz/index.php?option=com_virtuemart
Pak to opravdu může fungovat jakkoli.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. bře 2019 16:57 - 21. bře 2019 17:40 #139523
Odpověď od Bong
Moderátor
Celý problém byl vcelku klasický. KAŽDÁ položka menu (a že jich tam máte) může mí přiřazené jiné moduly, které se zobrazí při jejím zobrazení. V podstatě stačí v nastavení modulů NÁHRADNÍ DÍLY, NÁHRADNÍ DÍLY - JDM a BANNER - TELEFON zadat, že se mají zobrazovat na všech stránkách kromě ÚVOD, KONTAKTNÍ FORMULÁŘ, KONTAKT, ODKAZY a OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ.

Pokud budete chtít zobrazovat i jiné moduly, pak je potřeba je vždy v nastavení příslušného modulu přiřadit i položku menu, na které jej chcete zobrazovat (nastavení modulu záložka Přiřazení nabídky).

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

21. bře 2019 18:09 #139525
Odpověď od kubajz
Uživatel
Děkuji mnohokrát za vstřícnost a pomoc!

Powered by Fórum