Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

kešování obrázků v prohlížeči

06. bře 2019 13:21 #139329
kešování obrázků v prohlížeči od Milan
Pokročilý uživatel
Dobrý den, nevíte prosím kde se v Joomle! nastavuje cache? Nebo jak se řeší toto. Stává se mi, že když aktualizuji obrázky tak (hlavně v Chromu) se mi nějaký čas zobrazují ještě staré neaktualizované.

Moc děkuji za pomoc, Milan

06. bře 2019 14:39 - 06. bře 2019 14:55 #139330
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
v chromu zkuste prvně Ctrl+F5.
Ještě je to v cache?

06. bře 2019 15:07 #139331
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Děkuji Vám za odpověď, ctrl+F5 funguje ale jde mi o to že návštěvník stránek nevidí provedenou změnu když nezavře a znovu neotevře prohlížeč. Někdy mám hlášky, že Chrome i po několika dnech zobrazuje starou neaktualizovanou verzi.

Jde tedy nějak v Joomle nastavit ukládání nebo nastavit dobu prošlých? Pomůže tomu pravidelné promazávání mezipaměti v Joomle? Nebo promazávání mezipaměti v Joomle přim každé aktualizaci?

Děkuji Milan

06. bře 2019 15:24 #139332
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
www.regularlabs.com/extensions/cachecleaner

Jde nastavit, že při každé uložené změně v administraci promaže automaticky cache a tím aktualizuje informace.
Nebo to můžete dělat ručně pomocí tlačítka, které si nastavíte aby bylo viditelné v administraci nahoře v menu.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Přílohy:

06. bře 2019 15:35 #139333
Odpověď od Milan
Pokročilý uživatel
Ještě jednou děkuji, nechce se mi instalovat další rozšíření. Raději bych to dělal ručně. Můžete mi prosím poradit jak nastavit to tlačítko?

Děkuji Milan

06. bře 2019 15:45 - 06. bře 2019 15:45 #139334
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
rozlisoval bych dve veci:
pamet prohlizece a pamet joomly
uvedenym doplnkem ci v administraci joomly smazete pamet joomly (joomla cache)
ale pomoci ctrl+f5 smazete pamet prohlizece (browser cache)

Pokud aktualizujete obrazky, tak bud zmente nejak nazev (napr. jmeno-obrazku-2019-03-06.png) nebo mejte uplne jiny nazev, nebo si nastavte na serveru ci v htaccessu, at prohlizeci rika, ze nema uchovavat navstiveny obsah ve sve pameti. Prohlizec to dela proto, aby nemusel staticke veci znovu a znovu stahovat (a tim usetril download, rezii serveru, ...) a stahuje jen zmeny (a kdyz nezmenite nazev, tak prohliec si mysli, ze je to totozny obrazek).

Joomla! pro každého

Powered by Fórum