Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

431 Request Header Fields Too Large

02. bře 2019 10:03 #139294
431 Request Header Fields Too Large od marvays
Návštěvník
Ahoj.

Řeším problém. Od včerejšího večera jsem narazil na to, že v administraci stránek mi občas vyskočí bílá stránka a HTTP ERROR 431.

Nevěděl jsem přesně, co to znamená, tak jsem hledal a našel jsem:
431 Request Header Fields Too Large (RFC 6585)
Server není ochoten zpracovat požadavek, protože buď jednotlivá pole hlavičky, nebo všechna pole hlavičky společně, jsou příliš velká.

Dle toho usuzuji, že asi narážím na nějaké limity, i když se mi to nezdá. Nic jsem na hostingu ani webu neměnil. Neinstaloval. Ani nechci vykonat nějaké náročné procesy.

Naposled se mi to stalo před chvílí, kdy si zobrazím seznam pluginů a na jeden kliknu, že ho chci deaktivovat. Nikdy se mi to nestalo. A nemám tam nic, co bych nepoužíval všude.

Tušíte co stím?

děkuji

02. bře 2019 10:35 #139295
Odpověď od marvays
Návštěvník
Zkusl jsem projít celým procesem objednávky a nebyl jediný problém. Jediné, co chybu vyvolá zepředu je prozatím přihlášení. registraci jsem nezkoušel.

V administraci to dělalo také při povolování a zakazování pluginů. Všiml jsem si, že to se mi to stalo i při filtrování pluginů. A jednou v komponentě GSD od tassos.gr . . . když jsem nastavoval strukturovaná data pro virtuemart produkty. Tam jsem chtěl v jednu chvíli povolit nějaký zásuvný modul a spadlo to.

02. bře 2019 11:23 #139296
Odpověď od marvays
Návštěvník
Problém odhalen. Děje se tak pouze v Google Chrome. Manuálně jsem dnes prověřil aktualizace. našel jsem další, chrome jsem aktualizoval, ale problém stále přetrvává.

Ve FF bezproblémů.

03. bře 2019 13:01 #139301
Odpověď od Pavel [byPV]
Začátečník
Ahoj,

problém bude pravděpodobně ve velikosti cookies, které stránka posílá. Netuším, zda-li tuto chybu vyhazuje i Joomla!, ale pokud to při zapnutém ladění pořád hází jen bílou stránku (a ne Joomla! chybu), tak to bude asi z webového serveru.

Pochybuji, že toto půjde na běžném hostingu změnit, ale to by bylo stejně asi jen obcházení příčiny. Otevři si v Chrome DevTools, vyvolej chybu a pak zkontroluj jaké cookies se posílají v requestu na hlavní dokument (bývá první na záložce Network) . Pokud je toto skutečně problém a bude toho tam moc, tak třeba z nich půjde poznat, které rozšíření je vytváří.

Mimochodem cookies nemusí vůbec pocházet z Joomla! a může je vytvářet i například nějaké rozšíření pro Chrome, ale po tom bych pátral až pokud je v tom skutečně problém. Zmiňuji to hlavně proto, že možná z toho důvodu to ve FF funguje a v Chrome padá. Pokud je Chrome tvůj hlavní browser, tak předpokládám, že tam máš více rozšíření/doplňků oproti FF. Zkusil bych tedy i Chrome v anonymním režimu, kde se většina jeho rozšíření vypne.

P.

03. bře 2019 16:13 #139303
Odpověď od marvays
Návštěvník
Stačilo se vyspat a chrome dnes nemá problém :)

03. bře 2019 17:48 #139305
Odpověď od Pavel [byPV]
Začátečník
No ono je dost možné, že se problém znovu objeví. Pokud je to opravdu problém nějakých šílených cookies, tak vše co si napsal na to teoreticky pasuje.

Některé cookies se smažou při zavření prohlížeče a některé mají třeba jen omezenou platnost. Stejně tak ty cookies mohli vzniknout při nějaké konkrétní akci, kterou si jen prozatím nezopakoval (ani ve FF).

No uvidíš...

Powered by Fórum