Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Změna názvu domény 2. řádu

19. úno 2019 17:35 #139001
Změna názvu domény 2. řádu od FrantisekDobrota
Uživatel
Dobrý den všem,
potřebuji prosím poradit s následujícím.
Mám web www.jablko.cz a budu ho měnit na www.hruska.cz . Vše mi běží pod MS IIS 8.5 a Joomlou 3.9.2. Jde pouze o změnu domény z jablko.cz na hruska.cz, jinak ostatní zůstává stejné (až na SSL certifikát, ten bude muset být nový). Víte prosím jak postupovat?

Děkuji za případné odpovědi, Franta D.

19. úno 2019 18:14 #139002
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
pokud vlastníte doménu www.hruska.cz , tak je nejjednodušší si ji přiřadit jako alias k webu www.jablko.cz . Nastavení aliasu děláte na vašem hostingu (tedy pokud tam máte i registrované tyto domény). Tedy obě url adresy skončí na stejném webovém prostoru, který si pak můžete nazvat jak chcete. Můžete všechny jablka přesměrovat na hrušky v .htaccess.
Nebo doménu hruška v DNS přesměrujete v DNS přesměrujete na webový prostor patřící k jablku a doménu jablko můžete zrušit.
Každopádně tohle neřešíte v joomle ale v administraci hostingu.

20. úno 2019 09:25 #139027
Odpověď od FrantisekDobrota
Uživatel
Děkuji za radu, dost jste mi pomohl.
Jinak vlastním obě domény i hosting. Zkusím nejdříve tu druhou variantu s DNS, která je podle mě do budoucna lepší volbou. V "nejhorším" případě bych udělal alias.

Powered by Fórum