Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

.htaccess

18. úno 2019 04:52 #138977
.htaccess od klucon
Pokročilý uživatel
Zdravím,
mám 3 instalace Joomly (všechny 3.9.3).
www.domain.xx
sub1.domain.xx
sub2.domain.xx

Na Sub 1 mám již několik let aktivní htaccess a SEF, nyní jsem konečně zprovoznil hlavní a Sub 2, jak mám nastavit htaccess, aby mi fungovalo? Všude je to pořád originální, pouze na hlavním mám dodané přesměrování všech požadavků na www.

Když to teď zapnu, tak to hází 500.

Díky za rady

18. úno 2019 06:35 #138978
Odpověď od Bong
Moderátor
Ono také může záležet u koho je hosting a jak jsou hierarchicky složky s instalacemi.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

18. úno 2019 11:23 #138980
Odpověď od Ernst
Joomla Expert
opravdu záleží na hostingu
tenhle příklad je z wedosu
Code:
# cele domeny (aliasy) RewriteCond %{REQUEST_URI} !^domains/ RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/domains/ RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)$ RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/domains/%2 -d RewriteRule (.*) domains/%2/$1 [DPI] # subdomeny (s nebo bez www na zacatku) RewriteCond %{REQUEST_URI} !^subdom/ RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/subdom/ RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)\.([^\.]*)\.([^\.]*)$ RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/subdom/%2 -d RewriteRule (.*) subdom/%2/$1 [DPI] # aliasy - spravne presmerovani pri chybejicim / RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d RewriteRule ^domains/[^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R] # subdomeny - spravne presmerovani pri chybejicim / RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d RewriteRule ^subdom/[^/]+/(.+[^/])$ /$1/ [R]

a nezapomeňte si nastavit live site v joomle
Poděkovali: Bong

19. úno 2019 22:11 - 19. úno 2019 22:19 #139006
Odpověď od Bong
Moderátor
Nakonec to byla Savana a nastavení .htaccess je malinko jiné:

Z kořenové složky přejmenovat soubor htaccess.txt na .htaccess.

Zakomentovat (na začátek řádku přidat #):

# Options +FollowSymlinks
# Options -Indexes
# IndexIgnore *


V Globálním nastavení nastavit:

Nastavení SEO
Přátelské URL ANO
Použít přepis URL ANO


To platí jak pro doménu, tak i pro subdomény.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: klucon

20. úno 2019 04:36 #139017
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel
Bongu, Díky!

20. úno 2019 14:35 #139042
Odpověď od Pavel [byPV]
Začátečník

# Options +FollowSymlinks
# Options -Indexes
# IndexIgnore *


Určitě je to nutné zakomentovat? Mám několik webů na Joomla 3.x na Savaně (Managed VPS) a všechny tři parametry mi tam fungují bez problémů.

Mám dojem, že Savana ani nepoužívá symlinky, tudíž první volba by neměla vadit (tuším, že toto nastavení vadí např. na Wedosu) a ty dvě další volby už snad nikde, protože to slouží jen k zabránění vylistování složky na webu.

Nebyl tam jen zastaralý .htaccess, který bylo nutné aktualizovat?

PS: Pokud to není na Managed VPS, ale jen na Webhostingu, tak s tím nemám zkušenost, tudíž možná tam nějaká omezení jsou.

Powered by Fórum