Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Zmena pozadia stránky

30. led 2019 13:00 #138738
Zmena pozadia stránky od Martin Slovák
Začátečník
Dobrý deň, viete mi niekto prosím poradiť alebo aspoň nakopnúť ako zmením pozadie na stránke krahule.net
Mám na mysli len ten vrchný šedomodrý pás, chcel by som ho nahradiť panoramatickou fotkou. Resp nahradiť ho aj viem, ale neviem kde zadať parametre aby tá fotka bola na celý ten vrchný pás automaticky, lebo keď to teraz tam dám tak sa mi zobrazí ten obrázok niekoľko krát v dlaždiciach.

Ďakujem za každú dobrú radu

30. led 2019 15:58 #138739
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Google Search

fit picture to div

první 4 odkazy

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

30. led 2019 17:42 #138741
Odpověď od Martin Slovák
Začátečník
Ďakujem, v subore template.css to treba zmeniť ?

31. led 2019 08:52 #138747
Odpověď od Martin Slovák
Začátečník
Prosím nenájde sa nikto kto mi poradí kde to zmeniť ( súbor stačí ). ďakujem

31. led 2019 13:27 - 31. led 2019 13:29 #138748
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, je to CSS, tedy můžeš to změnit/přidat do jakéhokoliv CSS, který se u tebe na stránce nahrává - nejlépe do toho posledního.

Stačí znát jméno toho divu (ID, nebo třídu) a té pak přiřadit pomocí CSS pozadí. A CSS má také různé atributy pro práci s takovým pozadím (dlaždice, vlevo, vpravo, roztáhnout):

Podobný příklad zde:

www.phoca.cz/phocacartdemo/
(vrchní obrázek - auto - na pozadí)
Code:
.phoca-slideshow-top-image-box { background: url(/phocacartdemo/images/top-img-mod2.jpg) no-repeat top center fixed; -webkit-background-size: cover; -moz-background-size: cover; -o-background-size: cover; background-size: cover; }

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

31. led 2019 14:48 #138752
Odpověď od Martin Slovák
Začátečník
Ďakujem kamarát, ale som v tomto pomerne začiatočník. Neviem vôbec kde mám čo prepísať, zrejme je to nad moje sily. Pred 5 rokmi som sa tomu venoval a celkom som si poradil vždy, ale vypadá že od vtedy sa toho veľa zmenilo v úprave joomly. Nebol by si ochotný za odmenu to upraviť ? Veľmi rád sa odmením.

Ďakujem

Powered by Fórum