Přihlásit se

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 bezpečnostní aktualizace (02 dub 2024)

Joomla 5.0.3 a 4.4.3 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Joomla 3 ověřování uživatelů skrze ADFS

28. lis 2018 10:59 #138136
Prosím o radu s ověřováním uživatelů. Lze nějak jednoduše řešit ověřování uživatelů v Joomle skrze ADFS ? Zkušenosti mám zatím pouze s jednoduchým joomla pluginem Autentizace - GMail pro Google, kdy se uživatel přihlásí do administrace skrze stávající gmailový účet. Existuje nějaký takový jednoduše nastavitelný plugin i pro ADFS Azure ? Co implementace oveřování ADFS po technické stránce bude vyžadovat po Joomle ? Snažím se k tomu něco načíst, ale je to pro mě zatím totálně španělská vesnice a nedaří se mi problematiku úplně pochopit. Předem děkuji za každé postrčení, či zdroj. Neřešil jste někdo něco podobného ?

28. lis 2018 13:02 #138142
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

28. lis 2018 15:44 - 28. lis 2018 15:45 #138150
Odpověď od mirazbira
Uživatel
To je asi trošku něco jiného. Neřeším dvoufázové ověření přes Google. Využívám standardní joomla plugin, který umožňuje přihlásit se do administrace Joomly přihlašovacími údaji Google účtu. To potřebuji změnit aby Joomla ověřila uživatele prostřednictvím ADFS. Problematiku ale neznám a aktuálně nemám potuchy, co k tomu bude potřeba a jak to udělat. Moje představa je, ža na to použiji nějaký jednoduchý plugin, stejně jako google ...

28. lis 2018 16:16 #138154
Odpověď od Cony
Moderátor
A tohle jste četl? A tohle ? V těchcle windows technologiích se nevyznám, ale nelze na to využít plugin LDAP, který je přímo v základu Joomly?

29. lis 2018 09:47 #138162
Odpověď od mirazbira
Uživatel
Ještě mi byl doporučen tento plugin. Je možné, že to musí být tak složité a nákladné ? Podle toho návodu to lze takto nastavit jen v plné verzi, která stojí 350$ (některé položky jsou ve free verzi nedostupné). Což je pro obyčejný web cena nesmírná. Nejde to nějak jednodušeji ?

www.miniorange.com/joomla-single-sign-on-(sso)

29. lis 2018 11:29 #138164
Odpověď od Bong
Moderátor
A proč tu free verzi nevyzkoušíte? Kromě Auto-Redirect na IdP, příručky a integrace s Community Builder vám nic tak hrozného chybět nebude.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum