Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

SEO URL modul "Nejčtenější články" mi mění url

29. srp 2018 14:29 #136922
Dobrý den,

prosím o pomoc - na webu používám v patičce modul "Nejčtenější články (Articles most read module)"
Modul mi předělává url adresy tak, že do nich vždy vloží kategorii podle položky v menu na které právě jsem.
Příklad:
Správná adresa článku je:
www.example.com/ products/1-product/1-article

Modul adresy mění stylem (jsem v menu na položce např. About):
www.example.com/ about/1-product/1-article

Vzniká mi tak několik adres se stejným obsahem a vždy s jinou url.

Jde toto prosím nějak vyřešit? --(tedy kromě odstranění modulu:), přepisování všech duplicitních adres pomocí htaccess a 301, apod..).
Úplně nejšťastnější bych byl, kdyby se url chovalo tak, že vypustí kategorii z menu a kategorii článků a zůstane jen článek
www.example.com/1-article , ale toho asi bez dalšího pluginu nedocílám, že?

29. srp 2018 14:41 #136925
Odpověď od Cony
Moderátor
A máte vytvořenou položku menu (třeba skrytou), odkazující na kategorii těch článků (třeba blog kategorie)?
Poděkovali: Jiří Drozen

29. srp 2018 15:48 #136928
Odpověď od Jiří Drozen
Začátečník
Dobrý den Cony, ano - našel jsem v menu neaktivní položku s vlastností blog-kategorie-produkty. To na to prosím má jaký vliv? (nikdy předtím jsem totiž takto tento modul nepoužíval - tady je to žádoucí:( ..
Jinak v menu mám:
uvod=index, o nás = článek, produkty = článek s prvním produktem (tam se zobrazuje podmenu s ostatním), novinky = blog kategorie, kariera = list kategorie, ... tam jde je něco jiného nežli samotný článek, tento modul mi tam cpe kategorii jinou než jsou produkty.

29. srp 2018 16:57 #136929
Odpověď od Cony
Moderátor
Odkaz na články v modulu se generuje tak, že se pokusí dohledat položka menu odkazující na článek jako takový (položka menu typu jeden článek), nebo na kategorii, do které článek patří (položka menu typu blog kategorie, nebo seznam kategorie).

Pokud se nenalezne, použije se aktuální aktivní položka menu, což je Vaše situace.

Pokud tedy máte vytvořenou položku menu, typu blog kategorie, která odkazuje na kategorii do které ten článek patří, odkaz použije tuto položku, tj bude vypadat nějak jako /novinky/1-prvni-novinka.

Pokud toto nefunguje, zkuste výchozí šablonu, je možné, že Vaše šablona funkci nepodporuje, pak by bylo nutné ji poupravit.
Poděkovali: Jiří Drozen

30. srp 2018 22:32 #136935
Odpověď od Jiří Drozen
Začátečník
Vyřešeno díky Conymu :woohoo:

Díky za info jak to vlastně funguje - musel jsem v menu vytvořit položku, která byla BLOG kategorie produkty a tu poté v administraci položky menu "zkrýt" v záložce Nadpis odkazu (Link Title) pomocí tlačítka "Zobrazit v menu = NE".

Děkuji za pomoc!

Powered by Fórum