Přihlásit se

Migrace dat na novou verzi

30. kvě 2018 08:47 #136101 od Jiří Šachl
Migrace dat na novou verzi vytvořil uživatel Jiří Šachl
Zdravím. Řeším problém který mi přerůstá nad hlavu. Přemigrovali jsme joomlu z xampp na IIS pod win serverem 2016. Joomla je letitá, plná starých pluginů, upgradovaná z verze 2.x. V současnosti 3.8.8. Plná dat. Problém je, že je čím dál línější a některé funkcionality zlobí. Nápad je nainstalovat novou verzi joomly, čistou a rovnou pod IIS (databáze mysql), nainstalovat potřebné pluginy (např. placené rsfirewall, akeeba backup, aj) a naimportovat uživatele (kontakty jsou z ldap) a články a fotky a soubory.
Jde to vůbec? nebo je nějaká možnost jak zkontrolovat zaneřáděnou joomlu, odinstalovat staré, nefunkční, chybující pluginy ?

Pro možnost přispívání do fóra se přihlaste.

30. kvě 2018 12:49 #136106 od Bong
Odpověď od Bong
Čištění je zpravidla náročnější na čas a znalosti systému. Nová instalace a import jen potřebných dat je dobré řešení Potřebujete jen nějaký nástroj pro migraci. Já pro podobné účely používám SP Upgrade.
Komponenty pro migraci najdete na JED extensions.joomla.org/tags/joomla-migration/

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Pro možnost přispívání do fóra se přihlaste.

31. kvě 2018 22:13 #136138 od HonzaG
Odpověď od HonzaG
No nepíšeš, zda se Ti joomla nezpomaluje na IIS. Tedy jak byla rychlá při překlopení na IIS.
Samozřejmě myšlenka s čistou instalací jen toho co používáš + migrace dal je dobrá cesta a měla by potkat každý web čas od času. Ale co mé zkušenosti praví, tak IIS s PHP je potřeba také umět správně nastavit a třeba výběr procesoru PHP je taky dost důležitý....

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Pro možnost přispívání do fóra se přihlaste.

Powered by Fórum