Správce médií - nahrané obrázky se nezobrazuji

Novak
23. kvě 2018 15:04 #135873
Dobré odpoledne,
chtěla jsem poprosit o radu - nahrávala jsem jako vždy, přes "Správce medií", fotky (velikost do 20kb), ale fotky se mi v náhledu neukazují ač se vše "úspěšně" nahrálo - viz.příloha. Fotky ze včerejšího dne jsou v náhledu OK.
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Ernst
23. kvě 2018 15:35 #135877
tady je těžká rada, když to není možno vidět.
nejjednodušší ve v "prozkoumat" v prohlížeč najít, kde ten soubor má být a případně se přes FTP podívat, zda tam skutečně je.
Tipuji, že tam nebude.
A to může způsobit hodně věcí od špatného oprávnění a vlastnictví složek a souborů až po poškozený soubor.

Odpověď od Koudy
23. kvě 2018 16:41 - 23. kvě 2018 16:41 #135880
Dnes to samé, náhráno přes FTP a nic. Smazal jsem to vytvořil složky v Joomla a nahrál přes Joomla a nic. Jako by po dnešní aktualizaci. :(

Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.
Přílohy:

Odpověď od MaK.
23. kvě 2018 17:20 - 23. kvě 2018 17:20 #135883
Pročti toto vlákno , mohlo by to být něco podobného – nějaký problém s právy složky.

MaK.

--- -- -

Odpověď od Koudy
23. kvě 2018 18:16 #135884
jelikož to je skoro čistá nová Joomla, tak jsem umazal vše co jsem vytvořil ve složce Images.

Bylo to images/aaaaa/bbbb/cccc/soubory
to se nezobrazovalo.
Vytvořil jsem v joomle nové adresáře images/aaaa/bbbb/soubory
fotky jsem nahrál přes joomlu a funguje. A zjistil jsem, že přes joomlu mohu nahrávat jen po 10 ks fotek.

Odpověď od Cufe
23. kvě 2018 19:05 #135887
Jaký je hosting? Pokud Wedos, co práva CHOWN? Mají na to (obtěžující) nástroj v administraci ostingu.
Ohledně počtu nahrávání obrázků, dnes jsem zjistil, že skrze JCE na 1 webu mohu nahrát jen max 6 obrázků najednou. JCE aktuální, J! 3.8.7.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Odpověď od Novak
23. kvě 2018 20:28 #135892
tak mě už nahrávání konečně funguje :-) ale NIC jsem pro to neudělala (žádné mazání adresářů atd.), jen jsem si udělala pauzu a tedka nahrávám i do adresářů do kterých mi to celé dopoledne nešlo. ???? Jen doufám, že se problém nebude opakovat.

Odpověď od Ernst
23. kvě 2018 20:31 #135893
jak psal MaXoft a já, je to zřejmě problém s právy a hlavně s vlastnictvím souborů a složek.
Někte má webový přístup a FTP stejného vlastníka, někde jiného. Logicky, pokud má každé jiného vlastníka, vzniká víc problémů.
Toto nemá s jomlou nic společného to jsou vlastnosti hostingu

Odpověď od MaK.
23. kvě 2018 20:39 #135894
Občas za to mohou permoníci z webhostingu. Přesně ti, kteří v 99 % případů po napsání dotazu tvrdí „u nás je vše v pořádku, všechno funguje perfektně“. A po takové odpovědi se to nějak najednou „samo“ rozpohybuje.

Nemusí to být tento případ. Mohou to být jiní permoníci :)

MaK.

--- -- -

Odpověď od Koudy
23. kvě 2018 21:26 #135895
Léta jsem byl u hostingu C4 a vše běhal super. Teď zacatkem roku jsem všechny weby přesunul na Wedos a někdy to skřípe. I se mi zdá, že vše běhá tak nějak pomaleji. ????

Odpověď od Bong
23. kvě 2018 21:35 - 23. kvě 2018 21:35 #135896

Koudy napsal: ... jsem všechny weby přesunul na Wedos a někdy to skřípe. ...

Pamatujte si jedno základní pravidlo: V Administraci webhostingu Wedos: přejděte do Webhosting - Nástroje: Opravit práva souborů a dále se už nikdy nerejpejte v Joomle přes FTP.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Odpověď od Bart
23. kvě 2018 22:23 #135899

cufe napsal: Ohledně počtu nahrávání obrázků, dnes jsem zjistil, že skrze JCE na 1 webu mohu nahrát jen max 6 obrázků najednou. JCE aktuální, J! 3.8.7.

OT: Na to se musím podívat. Ve starších verzích bylo možné hromadně nahrát více obrázků.

Odpověď od Ernst
23. kvě 2018 23:30 - 23. kvě 2018 23:31 #135902
Bong napsal:

V Administraci webhostingu Wedos: přejděte do Webhosting - Nástroje: Opravit práva souborů a dále se už nikdy nerejpejte v Joomle přes FTP.

To bych se mohl rovnou zbláznit nebo zastřelit. Ale naštěstí se i na wedosu hrabu v FTP, ale je pravdou, že musím opatrně.

PS snad nikdy jsem nenahrával na web fotky pomocí správce médií, vždy přes FTP.

Odpověď od Bart
24. kvě 2018 10:44 - 24. kvě 2018 10:52 #135934

ernst napsal: PS snad nikdy jsem nenahrával na web fotky pomocí správce médií, vždy přes FTP.

Já si oblíbil správce v JCE a dost věcí řeším přes něj. K2 má také dobrého správce médií.

Různé alternativy zde: extensions.joomla.org/category/core-enha...nts/file-management/