Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Nejde se přihlásit do administrace

25. lis 2017 17:21 #133143
Nejde se přihlásit do administrace od Matějíček
Uživatel
Protože už jsem chtěl své staré stránky kompletně předělat, neřešil jsem žádné zálohy a zkusil aktualizovat na Joomlu 3.8.0. To se podařilo. Z nedostatku času jsem další práci odložil. Po delším čase na email začalo chodit upozornění, že je nová aktualizace 3.8.1. Chtěl jsem ji provést, ale nedaří se mně přihlásit do administrace. Vypisuje se chyba: Fatal error: Namespace declaration statement has to be the very first statement or after any declare call in the script in /data/web/virtuals/18362/virtual/www/libraries/src/Menu/Node/Url.php on line 8
Jméno a heslo je správné protože přes front end se přihlásit mohu.
Nevíte, co s tím? Zatím se mně nechce vše dělat znovu.

25. lis 2017 18:28 #133146
Odpověď od Bong
Moderátor
A předtím se přihlásit šlo?

Stáhněte si kompletní balíček Joomla Download Joomla! 3.8.2 English (UK), 3.8.2 Full Package, ZIP . Tento nahrajte do kořenové složky vašeho webu spolu s KICKSTART od Akeeba Backup.
V prohlížeči spusťte kickstart.php a rozbalte nahranou instalaci Joomly.
Přes FTP smažte vytvořenou složku INSTALLATION.
Pokud máte hosting, třeba Wedos, pak v administraci hostingu opravte práva složek a souborů.
Zkuste se přihlásit do administrace Joomly a následně opravte databázi v Rozšíření: Databáze

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

25. lis 2017 20:01 #133147
Odpověď od Matějíček
Uživatel
Děkuji, zkusím.

25. lis 2017 21:38 #133149
Odpověď od Matějíček
Uživatel
Tak jsem to zkusil. Bohužel neúspěšně. Teď se při pokusu o přihlášení neobjeví chyba, ale zůstane prázdný přihlašovací formulář. Přes frontend se přihlásit jde. Dříve se dalo přihlásit i do administrace.

25. lis 2017 21:56 #133150
Odpověď od Matějíček
Uživatel
Ještě dotaz jestli jsem to pochopil správně. Spustil jsem kickstart a zvolil rozbalení nahrané instalace. Po rozbalení se objevila volba Run the Installer. To jsem neodklepnul. Přes FTP jsem složku Installation neviděl (nevím, jestli se neobjeví až za nějakou dobu). Na adrese stránek se ale objevila informace o nainstalování Joomly a volba pro odstranění instalační složky. Tak jsem to odklepnul s tím, že to snad bude stejné jako smazání přes FTP. V administraci hostingu (Wedos) jsem zvolil Opravit práva souborů. Výsledek byl ten, co jsem popsal. Po vyplnění jména a hesla a odklepnutí přihlásit se pouze vyprázdní políčka pro jméno a heslo.

26. lis 2017 08:47 #133152
Odpověď od Cufe
Admin
A opravil jste tu databazi? Tim rozbalenim, jste ziskal jen jistotu, ze máte vsechny soubory Joomla na ftp z dane verze. Nyni musite provést opravu v DB, jedne se v podstatě o ruční aktualizaci. Wedosu se jako hostingu kvůli těmto nenadálým nepříjemnostem snažím vyhýbat, není až tak skvělý pro joomla, můj nazor, nic ve zlém.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

Powered by Fórum